Адміністрація Байдена допонує введення нових податків для видобувачів.

  • 13.03.2024 10:15
  • 2 хвилини читання
Адміністрація Байдена допонує введення нових податків для видобувачів.

Уряд президента США Джо Байдена вніс пропозицію щодо введення 30%-го податку на електроенергію для майнерів у бюджетний план на 2025 рік. Про це повідомляє Cointelegraph.

Ініціатори податку планують ввести його поетапно: 10% у перший рік, 20% - у другий і 30% - у третій. Якщо податок буде затверджений, то через високу конкуренцію в сфері майнінгу та залежність від цін на електроенергію, робота майнерів у США стане під питанням.

Раніше вже було вирішено відмовитися від такої ідеї. Однак адміністрація Байдена відновлює активне обговорення цієї пропозиції. Також майнерів хочуть зобов’язати надавати додаткову звітність щодо обсягів та джерел енергії, що використовується.

Реакція спільноти Біткоїн

Як майнери, так і власники біткойнів, загалом відреагували на цю пропозицію дуже негативно. Вони бачать в цьому намагання регулювати ринок, що може призвести до масової міграції майнерів в інші країни (подібно до того, що сталося у 2021 році після заборони в Китаї).

Віце-президент компанії Riot Platforms, П’єр Рошар, висловив свою думку щодо ситуації наступним чином: «Адміністрація Байдена пропонує встановити 30% податок на електроенергію, яку використовують майнери, навіть у тому випадку, якщо ви працюєте поза мережею і використовуєте власну сонячну та вітрову генерацію. Усі аргументи, які вони наводять, є вигаданими, їхня справжня мета полягає у тому, щоб придушити Біткоїн і запустити CBDC».

Тиск в інших країнах відчуваний по-різному.

В даний час багато країн вводять обмеження для індустрії Біткоїну. Наприклад, китайська влада закликала громадян і компанії утриматися від участі в торгівлі BTC або біткоїн-ETF. У Європейському Союзі запроваджується регуляторна ініціатива MiCA, яка створює загрози для конфіденційності цифрових транзакцій.