За останні три дні акції найбільших майнінгових компаній, незважаючи на активне зростання курсу біткоїна, втратили 27% вартості. Про це повідомляє Cointelegraph.
За даними аналітиків, це може бути пов'язано з "втомою галузі майнінгу" перед халвінгом, але це можна розглядати як чудову можливість купити дешеві акції майнерів.
З 27 лютого акції двох найбільших майнерів біткоїна, Marathon Digital Holdings (MARA) та Riot Platforms (RIOT), впали на 18,5% і 21,9% відповідно. Компанія CleanSpark (CLSK) постраждала найбільше, її акції втратили 27,5% вартості, а акції TeraWulf (WULF) також впали на 25,4%.
Зазначимо, що протягом цього періоду біткоїн зросла вартість з $51 000 до $63 700, а потім відбулася корекція до поточних $62 200.
Думка експертів
Коментуючи ситуацію щодо зростання курсу біткоїна та падіння вартості акцій компаній, які займаються майнінгом, головний аналітик Blockware Solutions Мітчелл Еск'ю висловив думку, що "найбільш логічним поясненням розбіжностей є те, що інвестори стримуються вкладати гроші у майнерів через приближення халвінгу".
Як відомо, внаслідок цієї події винагорода для майнерів скоротиться з 6,25 BTC, що за поточними цінами становить $586 800, до 3,125 BTC – відповідно $293 400.
На думку одного з засновників компанії Hashlabs Mining та експерта з майнінгу Джарана Меллеруда, три-чотири місяці після халвінгу можуть стати критичним періодом для публічно зареєстрованих майнерів у Сполучених Штатах, оскільки деякі майнери з високими витратами на видобуток можуть переїхати в офшорні зони, щоб залишатися прибутковими.
Майнери використовують різні стратегії для отримання максимальної вигоди від майнінгу криптовалют. Вони можуть обирати різні алгоритми, швидкість видобутку, керувати витратами енергії та вибирати оптимальні географічні місця для розміщення обладнання. Крім того, майнери можуть співпрацювати у пулі для спільного видобутку монет.
Сьогодні багато компаній, які займаються видобутком криптовалют, змушені продаавати більшу частину добутих біткоїнів, щоб покрити поточні витрати та підготуватися до халвінгу. Їм доводиться закупити дороге обладнання та будувати нові дата-центри.
Зокрема, компанія Core Scientific в січні продала 1114 біткоїнів на суму $47,8 млн, при цьому у минулому місяці було видобуто 1027 біткоїнів. У грудні було продано 1211 біткоїнів за $51,2 млн, хоча було видобуто лише 117.
Інша компанія-майнер Argo Blockchain повідомила, що у січні здобула 124 біткоїни. На момент 31 січня 2024 року у неї залишилося лише 18 BTC.