Пропозиція Bitcoin, утримана акулами, в останні часи стрімко збільшилася.
Як пояснив аналітик Віллі Ву у своєму новому пості на Ікс, група багатих інвесторів у Біткоїн останнім часом активно придбала цю криптовалюту. Зокрема, наразі ці власники утримують у своїх гаманцях від 100 до 1 000 BTC.
Згідно з поточним курсом криптовалюти, нижня межа цього діапазону становить близько $6,1 млн, тоді як верхня межа складає близько $61 млн. Інвесторів такого розміру часто називають "акулами".
Ураховуючи такі великі аварії, акули можуть мати певний вплив на ринок, хоча й значно менший, ніж "кити", найбільші власники BTC (1 000+).
Нижче показаний графік Glassnode, наданий Woo, який демонструє зміну загального обсягу пропозиції біткоїнів, що належить інвесторам-акулам, за останні кілька років.
Зверніть увагу на те, що ми вимірюємо не кількість адрес, які володіють від 100 до 1 000 BTC, але скоріше "суб'єктів", які володіють цією сумою. Суб'єкт - це сукупність адрес, які Glassnode ідентифікував як належать одному інвестору після проведеного аналізу.
Суб’єкти надають більш точне уявлення про ринок, оскільки деякі інвестори вподобають розподіляти свої активи між декількома гаманцями. Транзакції між адресами інвесторів, зрозуміло, можуть не мати значення для загального ринку, але будуть розглядатися як купівля або продаж.
На графіку видно, що пропозиція, контрольована біткоїн-акулами, різко зросла за останні два місяці або приблизно за цей період. Це зростання свідчить про те, що всі учасники в цілому активно накопичували цей актив.
Жодна стадія покупки від цієї групи за останні кілька років не досягла такого великого масштабу, як цей останній зріст. При довгостроковому огляді цей покупчий ажіотаж виділяється навіть у порівнянні з історичними періодами накопичення.
Щодо BTC, ця серія покупок можливо не є найбільшою в історії монети, проте, враховуючи те, що криптовалюта торгується за дуже високими цінами в діапазоні від $60 000 до $70 000, це нагромадження робить її найбільш значною за вартістю в доларах США.
Проте для багатьох це крайнє нагромадження виглядає несправедливим через його раптовість. Аналітик Checkmate стверджує, що ця метрика переважно збирає дані про монети, які надходять до менших фондів біржових трейдерів (ETF).
Вай, однак, спростував це, вважаючи, що ETF буде недостатнім, щоб пояснити зростання, тому тут повинен бути певний попит з боку нецентралізованих суб'єктів, що присутні в мережі.
Checkmate залишається сумнівно налаштованим, вважаючи, що ці дані скоріше відображають управління коштами з боку біржі або іншої депозитарної установи.
Раніше ми розглядали мешканців криптоморів: хто є хто серед власників біткоїнів.
Можливо, вас зацікавить це.
- Доходи від майнінгу біткоїнів опустилися до щорічного мінімуму: чи загрожує безпеці BTC?
- Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) опублікувала свіжі подробиці у справі проти компанії Ripple.
- Кит-біткоїн, який спав 10 років, переклав $44 млн у BTC.