Aмериканська влада налякалася китайських шпигунів-майнерів.

  • 14.05.2024 09:46
  • 3 хвилини читання
Aмериканська влада налякалася китайських шпигунів-майнерів.

Президент США Джо Байден видає наказ, що забороняє компанії MineOne Cloud Computing Investment I L.P. придбати нерухомість в штаті Вайомінг з міркувань національної безпеки. Інформацію про це повідомляє Bitcoin Magazine.

Перш за все, йдеться про захист критично важливих об'єктів, розташованих поруч з військово-повітряною базою Френсіса Е. Воррена в цьому штаті. Наказ Президента ґрунтується на доказах того, що компанія MineOne Partners Limited, зареєстрована на Британських Віргінських островах, частково володіють громадяни Китаю, та пов'язані з ними юридичні особи придбали нерухомість у радіусі однієї милі від авіабази Воррен.

Пізніше компанія адаптувала придбану нерухомість для видобутку криптовалюти. Однак у американських влад це викликало стурбованість через можливе шпигунство, яке сприяє обладнання іноземного виробництва.

Указ президента цілком забороняє діяльність, вимагаючи від MineOne та її пов'язаних компаній усунути всі права власності на нерухомість протягом 120 днів. Крім цього, MineOne повинна вивезти всю обладнання, що підлягає перевірці Комітетом з іноземних інвестицій у США (CFIUS), протягом 90 днів. Будь-які спроби ухилитися чи обійти цей указ строго заборонені, а генеральний прокурор має право гарантувати його виконання. Недотримання цих вимог може призвести до подальших примусових заходів і штрафів.

Офіційна позиція влади США полягає в тому, що...

За даними Мінфіну США, у червні 2022 року компанія MineOne придбала нерухомість і розпочала її адаптацію для проведення спеціалізованих операцій з видобутку цифрових валют у межах однієї милі від військово-повітряної бази імені Ф.Е. Воррена в Шайєні, штат Вайомінг. Ця база розміщується поруч зі стратегічною ракетною базою та місцем базування міжконтинентальних балістичних ракет Minuteman III.

"Близькість іноземних власностей до стратегічної ракетної бази, яка є ключовим елементом американської ядерної тріади, а також наявність спеціалізованого іноземного обладнання, яке може полегшити шпигунську діяльність, порушує національну безпеку США" - заявив Мінфін США.

Китайське шпигунство становить серйозну загрозу.

Занепокоєність у служб національної безпеки США вже давно викликають китайські майнінгові центри, що працюють на території країни. У минулому році під особливий нагляд потрапила компанія Bit Origin. Представники компанії заявили, що місце для майнінгу обрали після отримання згоди від місцевої комунальної компанії на постачання електроенергії, а не через близькість до центру обробки даних Microsoft або ракетної бази.