Американські гірники відмовляються від застарілих «асіків».

  • 26.03.2024 16:15
  • 3 хвилини читання
Американські гірники відмовляються від застарілих «асіків».

Оптова компанія SunnySide Digital з Америки планує продати близько 6000 застарілих пристроїв для видобутку біткоїнів в країну, де умови для майнінгу є більш вигідними. Про це повідомляє видання Bloomberg.

Спочатку гірничі установки будуть доставлені на склад у Колорадо-Спрінгс, де їх оновлять та підготують до подальшого продажу. Загалом компанія SunnySide Digital планує отримати та відремонтувати кілька сотень тисяч майнерів напередодні халвінгу.

Оскільки вартість електроенергії є найбільшою статтею витрат, багатьом компаніям, зокрема, таким гігантам, як Marathon Digital Holdings Inc. та Riot Platforms, необхідно регулярно оновлювати своє обладнання. Проте їхні старі пристрої можуть бути корисними в областях з доступною електроенергією.

«Це природна міграція, покупці старих майнерів працюють у тих регіонах світу, де електроенергія дешевша», – заявив головний виконавчий директор компанії SunnySide Digital Тарас Кулик, додавши, що ймовірно майнери переїдуть у країни, такі як Ефіопія, Танзанія, Парагвай та Уругвай.

Більшість пристроїв, які готуються до продажу, - це колишні популярні майнери Bitmain S19. Генеральний директор компанії Hashlabs Mining Джаран Меллеруд також підтвердив, що хоча S19 і подібні моделі стануть невигідними у США після халвінгу, вони все ще здатні приносити прибуток у деяких країнах Африки.

Ефіопія є центром видобутку.

Навіть зараз найбільшими гравцями у глобальному хешрейті є США та Китай, проте в недалекому майбутньому Ефіопія може стати новим центром майнінгу.

Однією з основних переваг цієї африканської країни є можливість отримання доступу до дешевої електроенергії, яка в основному забезпечується Великою ефіопською греблею Відродження - найбільшою гідроелектростанцією на континенті. Середня ціна електроенергії для майнерів тут складає $0,05-0,06 за кВт/год, що є одним з найнижчих показників у світі.

Які пристрої придбавають майнери?

Одна з провідних компаній у галузі майнінгу, Bitfarms, уклала угоду з виробником Bitmain про постачання майже 52 000 пристроїв. Це будуть майнери Antminer T21 та Antminer S21.

Загальна вартість угоди склала $143,7 млн. Ціна T21 на веб-сайті виробника становить $4370, але Bitfarms придбали їх за $2660.