Банк BNP Paribas здійснив інвестицію у спотовий біткоїн-ETF.

  • 03.05.2024 10:00
  • 3 хвилини читання
Банк BNP Paribas здійснив інвестицію у спотовий біткоїн-ETF.

По другому за розміром європейський банк BNP Paribas придбав акції фонду IBIT від управлюючого активами BlackRock. Ця інформація стала відома після подання до Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) форми 13F, повідомляє Bitcoin Magazine.

Згідно з чинним законодавством, великі інституційні інвестори, управляючи понад $100 млн, зобов'язані щоквартально оприлюднювати свої активи у формі 13F. Після довгоочікуваного дебюту біткоїну, інвестори очікували на ці дані, щоб дізнатися, які інституційні інвестори вкладають свої кошти у біржові біткоїн-ETF.

Дані декларації за перший квартал 2024 року показали, що керуючі активами, сімейні офіси та банки, такі як Park Avenue Securities, Inscription Capital, Wedbush Private Capital та American National Bank, здійснили закупівлі.

Тепер до них приєднався BNP Paribas, другий за величиною банк Європи з активами в управлінні понад $600 млрд. Хоча інвестиції BNP у розмірі близько $40 000 в IBIT є відносно невеликими, проте для одного з найбільших банків Європи важливо, що він почав інвестувати в біткоїн через ETF.

Що вважають експерти

За висновками аналітиків, подані до 15 травня наступні заявки форми 13F можуть показати збільшену зацікавленість інституційних інвесторів у спотових біткоїн-ETF. Проте вже наразі можна спостерігати зростання інтересу до біткоїна серед традиційних фінансових гравців.

Якщо більше великих банків і управителів активів викладуть інформацію про свої інвестиції в біткоїн, це додатково підтвердить, що головний цифровий актив є класом активів для інвестування.

Прийняття біткоїна установами "старого покоління" може сприяти поширенню визнання та забезпечити додатковий приплив коштів у регульовані інвестиційні інструменти біткоїна.

Підвищення прозорості на ринку фондів експортної торгівлі (ETF)

Для підвищення прозорості роботи спотових біржових біткоїн-фондів, компанія Hoseki недавно розробила і представила інформаційну панель. Цей інструмент призначений для верифікації біткоїнів, які зберігаються в емітентів спотових біткоїн-ETF та інших фінансових установах, у режимі реального часу.