Бенкман-Фріду може отримати до 50 років позбавлення волі.

  • 18.03.2024 12:00
  • 2 хвилини читання
Бенкман-Фріду може отримати до 50 років позбавлення волі.

Міністерство юстиції США висловило рекомендацію щодо посилення покарання для колишнього гендиректора біржі FTX Сема Бенкмана-Фріда, запропонувавши засудити його до 40-50 років ув'язнення. Про це повідомляє CoinDesk.

Федеральні службовці також підтримують штраф у розмірі 11 мільярдів доларів і конфіскацію майна. Раніше Бенкман-Фрід вже був визнаний винним за сім пунктів обвинувачення у шахрайстві та змові, пов’язаних з крахом FTX.

Прокурори твердили, що дії Бенкмана-Фріда, включаючи надання неправдивої інформації інвесторам і направлення незаконних пожертв у політичну систему, потребують суворих наслідків, щоб запобігти фінансовим зловживанням і компенсувати збиток, завданий тисячам постраждалих.

Фіаско на біржі FTX

На час свого злету FTX стала третьою за величиною обсягів торгів біржею на ринку цифрових активів. Більше того, її показники продовжували зростати навіть під час спаду ринку.

Протягом тижня у листопаді 2022 року компанія зазнала краху і була змушена розпочати процедуру банкрутства. На ринку почалася паніка, клієнти почали виводити кошти, і виявився дефіцит у розмірі $8 млрд через некоректне використання активів клієнтів, зокрема через пов’язану компанію Alameda Research.

Продаж майна

У січні 2024 року суд надав дозвіл на продаж 35 об'єктів нерухомості, що належали Сему Бенкману-Фріду, для виплати компенсацій колишнім клієнтам біржі. Один з об'єктів - пентхаус Orchid на Багамах, вартістю $40 млн, також буде реалізований.