Українські розробники планують створити екосистему, яка дозволить користувачам контролювати, торгувати, зберігати та використовувати криптовалюту, фіатні гроші та акції, об'єднуючи всі ці можливості в одному додатку.
Kyrrex - це регульована криптовалютна екосистема, яка створена для поєднання фінансових, платіжних та торгових операцій з використанням фіатної валюти та криптовалюти на одній платформі. За допомогою технології блокчейн, KYRREX надає своїм користувачам можливість використовувати глобальну систему фінансових продуктів, які доступні як приватним особам, так і інституційним клієнтам.
Компанія Кіррекс була заснована українцями і є зареєстрованою в країні Сент-Вінсент і Гренадіни.
У цей час Kyrrex запустив кампанію для українців в Європі, які зіткнулися з різноманітними обмеженнями при прямому переказі грошей на європейські банківські рахунки.
Ми спілкувалися з Михайлом Романенком — головним виконавчим директором та співзасновником компанії, який має десять років досвіду, зокрема в галузі інвестицій та фінансового регулювання. Михайло поділився з PaySpace Magazine своїми думками про те, як зрозуміти потреби ринку, що варто знати перед запуском стартапу, а також на що звертати увагу під час транзакцій з криптовалютою.
Для того щоб зрозуміти, яку саме платформу потрібно українцям, ви вивчали ринок, законодавство ЄС та інші аспекти.
Потреба в регульованих криптовалютних платформах серед мешканців країн ЄС є необхідною. Європарламент добре розуміє, який вплив на економіку країни мають криптовалюти. Це може бути відображено в розробці, вдосконаленні та майбутньому впровадженні регуляторно-правової бази MiCa, а також в зростаючій популярності відповідних активів. Україна була лідером у впровадженні криптовалют (індекс 0,215) у Європі минулого року.
За даними Chainalysis, українці є найбільш зацікавленою категорією людей у використанні блокчейн-технологій. Під час російсько-української війни криптовалюти стали ефективним і надійним інструментом, при цьому загальна сума благодійних внесків для України досягла сотень мільйонів доларів. Тільки минулого року ця сума перевищила 200 мільйонів доларів.
Які особливості має ця платформа, які можливості відкриває вона для клієнтів?
Безпека та інновації - це два основних пріоритети, які ми дотримуємося. Точно тому регуляція стала невід'ємною частиною діяльності Kyrrex з моменту заснування компанії. Ми забезпечуємо нашим клієнтам відчуття безпеки, яке відрізняє нас від інших платформ. Нехтування регуляцією може призвести до краху, як у випадку FTX, про їхні дії я краще промовчу. Наявність мальтійської VFA-ліцензії 4-го рівня дозволяє Kyrrex гарантувати безпеку операцій та зберігання коштів. Особливо важливим для жителів ЄС буде безперешкодний перехід нашої платформи до стандартів, які будуть діяти з введенням MiCa вже в цьому році.
Також варто прочитати: Як уникнути ризиків під час запуску стартапу та привернути інвесторів: поради генерального директора платформи Quoroom Уляни Штибель.
Що означає гнучкість в криптотранзакціях на платформі Kyrrex?
Екосистема Kyrrex - це комплекс проєктів, які ми поєднуємо разом. Якщо клієнт бажає скористатися безпечними криптовалютними переказами, він може використовувати європейську платформу Kyrrex, яка доступна в браузері або через додаток для смартфонів. У разі потреби в більшій свободі, можна скористатися телеграм-ботом для широкого спектру послуг. Для українців у країнах ЄС, найцікавішим буде додаток, де можна швидко пройти повний процес реєстрації та верифікації користувача. Можливість конвертації та переказу в євро дозволяє проводити швидкі транзакції на рахунки європейських банків, що є значним плюсом для тих, хто стикається з обмеженнями на суми переказів та їхнє призначення.
Вашою метою є стати глобальним цифровим банком. Розкажіть, як це буде працювати?
Наш головний завдання - створення уніфікованої екосистеми, яка об'єднує основні типи операцій як для криптовалют, так і фіатних валют. В даний момент ми поетапно впроваджуємо нові функції, оскільки для кожної з них необхідні узгодження згідно з законодавством. Регуляторні органи в різних регіонах/країнах встановлюють свої правила для виходу на ринок, і ми постійно працюємо над вивченням цієї проблематики. Якщо говорити про те, що ми плануємо створити за наступні декілька років, це буде екосистема, в якій можна буде моніторити, торгувати, зберігати та використовувати активи.
Мова не лише про криптовалюту, а й про фіатні гроші, акції та інше. Це означає, що можна отримати доступ і керувати всім цим в одному додатку, не розсіюючись між різними платформами, які застосовують додаткові обмеження чи високі комісії.
Я хочу почути ваші рекомендації. Які аспекти слід враховувати при проведенні операцій з криптовалютою?
Транзакції з криптовалютами потребують особливої уваги, оскільки безпека є надзвичайно важливим аспектом. Наявність ліцензій підтверджує, що компанія, що їх володіє, пройшла необхідні незалежні аудити і гарантує користувачам безпеку. Починаючи від двофакторної аутентифікації і закінчуючи виконанням вимог чинного законодавства в різних країнах.
"Сумні" активи залишаються цікавими для шахраїв. Їх використання дозволяє таємно починати фінансові операції та легко змішувати їх з легальними інвестиціями, ухиляючись від вимог AML. Однак, втративши "сумні" активи, ніхто не зможе їх повернути. Це саме тому регульовані платформи повинні перевіряти походження криптовалют, щоб захистити клієнтів на кожному етапі операцій.
Яка ваша думка, які навички потрібні для заснування компанії в галузі блокчейну та криптовалют?
Розуміння тенденцій ринку є надзвичайно важливим, і без детального вивчення технологій блокчейну немає сенсу навіть починати. Далі може виявитися банальним крок визначення проблеми, яку ви хочете вирішити. Це дозволить усвідомити, які люди вам потрібні для оточення себе, щоб потім сформувати команду. Після цього варто задуматися над створенням бізнес-плану, залученням фінансування, реєстрацією компанії та іншими аспектами. У випадку Kyrrex великою перевагою є активне залучення експертів.
Наприклад, Кевін Пламптон є генеральним директором компанії та юристом за фахом, у якого є десятирічний досвід роботи з міжнародними організаціями у сферах управління бізнесом, юридичних консультацій та впровадження регуляцій.
Як розширити свій проєкт в криптовалютній індустрії. 5 найкращих порад?
Якщо коротко, я б виділив наступні 5 аспектів:
- група, що складається з осіб з відповідним професійним досвідом;
- залучення громадськості;
- створення відмінної стратегії для розширення масштабів.
- Технологічна база проєкту, яка надасть можливість в майбутньому його розвивати.
- пошук стратегічних партнерів та залучення додаткових фінансових ресурсів.
Цікаво про темою: "Ми шукаємо інвесторів, які розуміють нашу галузь і допоможуть не лише фінансово, а й з контактами та порадами": інтерв'ю зі співзасновником ІТ-стартапу Mantis Analytics Антоном Тарасюком
Як привернути інвесторів, які бажають заходити на крипторинок? Де їх можна знайти?
Пошук можливо знайти навіть у супермаркеті, але для серйозних знайомств є безліч івентів. Туди приходять зацікавлені особи, зокрема ті, хто має досвід у класичному бізнесі. Основне завдання - мати чітку стратегію, привабливу пропозицію і завжди бути помітним. Виступи на форумах та конференціях допомагають розповсюджувати інформацію про компанію та дозволяють поділитися своїми досягненнями та візією на майбутнє. Якщо ви зможете вдало затримати увагу аудиторії, то до вас стільких будуть тягтися інвестори, медіа та фахівці, які готові приєднатися до вашої команди.
Які ваші очікування від повної легалізації криптовалют в Україні і як це може змінити ситуацію для вашої платформи? Що, на вашу думку, крипторинку варто очікувати в майбутньому?
Очікування щодо легалізації криптовалют в Україні, зокрема впровадження MiCa, в цілому позитивні. Це дозволить оперувати своїми криптовалютними активами на новому рівні якості. Звичайно, існують певні побоювання. Адже для інтеграції регуляції необхідно створювати комфортні умови, щоб не перетворити крипторинок в Україні на бюрократичне пекло. Просте бажання збирати податки може відлякати тих, хто хотів би інвестувати або розвивати блокчейн-технології. Якщо держава надасть пільги для створення відповідного бізнесу та збереження активів, це приверне і закордонні інвестиції. Важко сказати, які зміни відбудуться для екосистеми Kyrrex, оскільки ми вже впровадили регуляції за європейськими стандартами.
На що українцям потрібно звертати увагу при виборі криптоплатформи?
Все дуже залежить від основної мети клієнта. Якщо це збереження коштів, конвертація або перекази на європейські банки, то обов'язково слід перевірити наявність ліцензії у платформи. Деякі ліцензії розділяються на кілька класів з різним рівнем захисту персональних даних. Також важливо звертати увагу на комісії, обмінний курс і репутацію компанії. Деякі біржі навіть не мають двофакторної верифікації, що може збільшити ризик втрати активів. У разі подібних ситуацій нерегульована платформа може бути неефективною.
Ознайомтеся з іншими цікавими інтервʼю: Познайомтеся з іншими цікавими співбесідами.
Керівник практик Технологій та інвестицій Juscutum Петро Білик розповідає про труднощі, з якими зіштовхуються стартапи на юридичному рівні, та як їх можна уникнути.
Як підготуватись стартапам до пітчингу, а сталим компаніям - до масштабування: ексклюзивне інтерв'ю генерального директора Lenovo в Україні Тараса Джамалова.
"Створена нами екосистема інновацій залучає амбітні та талановиті стартапи для спільної реалізації ідей" - заявив Євген Хоменко, керівник департаменту досліджень та розробок компанії "Нова Пошта", щодо запуску інноваційної платформи NovaTech.