Біржа OKX покидає Узбекистан

  • 27.02.2024 12:15
  • 2 хвилини читання
Біржа OKX покидає Узбекистан

Торгова платформа OKX прийняла рішення припинити свою роботу в Узбекистані з 30 березня. Цю інформацію розміщено на сайті біржі.

Працівники компанії OKX звернулися до своїх користувачів із проханням закрити всі відкриті позиції до 15 березня, а також вивести активи до 00:00 UTC 30 березня, щоб уникнути заморожування облікових записів.

Біржа також забезпечує захист коштів до їх виведення.

Регулювання в Узбекистані - це система законодавчих та адміністративних заходів, які спрямовані на контроль, координацію та управління певними сферами діяльності в державі.

Останнім часом в Узбекистані активно розвивається регулювання. У вересні 2023 року влада країни внесла зміни у правила ліцензування в сфері цифрових активів, передавши видачу ліцензій Національному агентству перспективних проєктів Узбекистану (НАПП). Крім того, регулятор буде продовжувати контролювати розмір та порядок сплати державного збору за отримання ліцензій.

Також у цьому році глава держави Шавкат Мірзійоєв підписав закон, який вносить зміни до кримінального та адміністративного кодексів, передбачаючи покарання за незаконні дії, пов'язані з видобутком і використанням біткоїна та криптовалюту.

Крім цього, у лютому Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг внесла зміни до процедури ліцензування діяльності провайдерів послуг, пов'язаних з біткоїном, і також готує судовий позов проти біржі Binance, яка відмовилася сплатити штраф за незаконну діяльність в країні без відповідної ліцензії.

Проблеми біржі OKX

Необхідно також згадати, що ОКХ нещодавно стикався з невдачами. У кінці минулого року торговельну платформу взломали хакери, в результаті чого вона втратила понад $400 000 у цифрових активах. За деякими даними, злочинці скористалися вразливістю в смарт-контракті.