Біржу KuCoin звинуватили у відмиванні $9 мільярдів.

  • 27.03.2024 09:01
  • 3 хвилини читання
Біржу KuCoin звинуватили у відмиванні $9 мільярдів.

Прокуратура США звинуватила біржу KuCoin у відмиванні 9 мільярдів доларів. Цю інформацію повідомили на офіційному сайті Міністерства юстиції.

Засновників торговельного майданчика звинуватили у тому, що з 2017 по 2023 рік Чун Ган і Ке Танг не впровадили процедури KYC/AML, продовжуючи обслуговувати понад 30 мільйонів клієнтів. Пізніше ідентифікація та верифікація не були розширені на вже існуючих користувачів.

За інформацією правоохоронців, біржу використовували для відмивання доходів, отриманих в результаті злочинної діяльності, зокрема порушення санкцій, торгівлі на даркнет-ринках та програм-вимагачів.

Згідно обвинувального висновку, з серпня 2022 по листопад 2023 року на 197 депозитних адрес KuCoin переказано кошти у цифрових активах на суму $3,2 млн від міксера Tornado Cash, що перебуває під санкціями.

Також у прокуратурі було вказано, що хоча біржа працювала у США, вона так і не отримала реєстрацію в FinCEN як компанія, яка надає фінансові послуги. При цьому її дії ввели в оману принаймні одного інвестора щодо легальності її роботи на території Сполучених Штатів.

Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами (CFTC) подала окрему скаргу проти біржі KuCoin за порушення процедур KYC/AML. Звинувачення стосуються того, що біржа та її засновники отримали понад $5 мільярдів і відправили понад $4 мільярди підозрілих і злочинних коштів.

Зазначення ринку належно відобразилося на біржі.

Після поширених обвинувачень в адресу KuCoin, згідно з аналітичною компанією Nansen, чистий відтік коштів з біржі за добу склав понад $780 млн.

"Враховуючи минулі події, можна очікувати, що будь-яке серйозне втручання регулятора призведе до різкого збільшення відтоку коштів, але поки біржа утримує депозити та кошти клієнтів у співвідношенні 1:1, вона має залишатися платоспроможною навіть в умовах такого стресу", – зазначив керівник відділу контенту та комунікацій Nansen Мартін Лі.

KuCoin та процес майнінгу

Крім торговельної діяльності, KuCoin надавала послуги у формі майнінгових пулів. Проте в серпні 2023 року біржа припинила їхню роботу, вирішивши зосередитися виключно на трейдингу.