Біг Мак - це стандарт альтернативних індексів, який дозволяє виміряти покупчу спроможність різних валют, а тепер, завдяки криптоенркузіастам, і криптовалюти Біткоїна.
Індекс Біг Мака, який був розроблений The Economist у 1986 році, ґрунтується на теорії паритету купівельної спроможності. Згідно з цією теорією, валютний обмін повинен вирівнювати вартість однакового товару (у даному випадку бургера) у різних країнах.
Нагадаємо, що на початок лютого 2024 року в Україні ціна на Біг-мак становила 110 гривень, тоді як в Сполучених Штатах вона була $5,69. З цього можна зробити висновок, що курс гривні до долара був недооцінений на 48,4%, враховуючи фактичний обмінний курс 37,44 грн/долар. Згідно купівельної спроможності курс гривні мав би становити близько 19,33 грн/долар. Детальніше читайте тут.
Використання індексу Біг Маку для оцінки вартості Біткоїна
Зазвичай індекс використовується лише для оцінки фіатних валют. Однак винахідливі криптоентузіасти спробували виміряти купівельну спроможність головної криптовалюти і запропонували альтернативну назву - Біт Мак.
У кінці березня 2024 року за 1 Біткоїн можна придбати понад 11 тис. бургерів у США та приблизно 22 тис. бургерів в Україні.
Цікавий матеріал: Криптовалютний інвестор заробив $23,5 млн за два місяці. На який мемкоїн він вклався?
Як це працює? Біт Мак показує, скільки бургерів можуть купити користувачі за один Біткоїн. Основна перевага цього методу - аналіз в реальному масштабі (на прикладі конкретного продукту зі стандартними характеристиками).
Іншими словами, долар США, так само як і інші фіатні валюти, постійно коливається (за $1 можна купити все менше товарів). Тому для крипторинку індекс Біг Маку може мати справжній інтерес, щоб оцінити не лише здатність BTC зростати/падати відносно фіату, але й відстежувати динаміку відносно продуктів з реального сектору.
Як відзначив провідний експерт з Data Science у компанії Glassnode AG (платформа блокчейн-даних та аналітики) у соцмережі X під псевдонімом QuantMario, долар США подібний до лінійки, яка розтягується і стискається з часом, що ускладнює розуміння реальної купівельної спроможності Bitcoin. Чому б не вимірювати монету у Біг Маках замість фіатної валюти?
За допомогою "Індексу Біткоїна" ми відкриваємо нове бачення його реальної вартості. Біг Мак ставить нас на шлях доцільний, послідовний орієнтир на протязі багатьох років. Це більш надійний показник, оскільки він прив'язаний до реальних товарів та послуг, відображаючи фактичну покупну спроможність, — відмітив фахівець. — Тим не менше, важливо зазначити, що ми ще не досягли нового ATH [найвище значення ціни] в BTC/MAC.
Чому б не вимірювати Біткойн у Big Macs замість USD? Долар США - це ніби лінійка, яка розтягується і зменшується з часом, що робить його важким уявити справжню покупну силу Біткоіну. З "Індексом Біт Мак" ми отримуємо смачну нову перспективу на справжню вартість Біткоіну...pic.twitter.com/fYNUBHKlNJ — QuantMario (@QuantMario) 16 березня 2024 року
Раніше ми розповідали про п'ять нетрадиційних економічних індексів: споживання губної помади, шампанського, виробництва картонних коробок та рівня рецесії. Докладніше читайте в нашому матеріалі.
Ознайомтеся із іншими популярними статтями.
Шиба-іну здобув друге місце на біржі Binance: як це відбулося
Трейдер збільшив свій прибуток на 17 000 разів за допомогою мемкоїну. Що він купив?
Дональд Трамп заробив 1 мільйон доларів на мемкоїні: про яку монету йдеться
На підставі інформації від bitcoinmagazine.ua.