Біткоїн-компанії в Європі змушені дотримуватися банківських норм.

  • 17.01.2024 13:30
  • 3 хвилини читання
Біткоїн-компанії в Європі змушені дотримуватися банківських норм.

У Євросоюзі компаніям, що займаються біткоінами, рекомендується пристосувати свої заходи безпеки відповідно до посібника зі стратегій протидії відмиванню грошей і фінансуванню тероризму, зазначено у заяві Європейського банківського управління (EBA).

Ці рекомендації мають на меті допомогти постачальникам послуг криптоактивів (CASP) визначити рівень ризику їх схильності до фінансових злочинів через їх клієнтів, продукти, канали доставки та географічне положення.

У посібнику також містяться поради щодо оцінки ризиків фінансових злочинів, а компаніям, що працюють з біткоїнами, рекомендується враховувати потенційні небезпеки, пов'язані з такими функціями, як підвищена анонімність, самостійні гаманці, децентралізовані платформи та продукти, які дозволяють здійснювати перекази між компанією і такими сервісами.

Асоціація Європейських банків (EBA) повідомила, що останні поправки є «вагомим кроком уперед у боротьбі ЄС з фінансовими злочинами» і "гармонізують підхід" для компаній, які займаються криптовалютами, по всьому Союзу з метою пом'якшення наслідків відмивання грошей та фінансування тероризму.

Регулювання в Європейському Союзі

У 2023 році Європейський союз успішно завершив розроблення Положення про переказ коштів (ToFR), яке встановлює норми для проведення криптовалютних переказів, а також широкомасштабного Положення про ринки криптоактивів (MiCA).

Положення MiCA, що стосуються захисту криптоінвесторів, стануть чинними в грудні. Однак, країни-члени ЄС можуть самостійно встановити 18-місячний перехідний період для CASP, який дозволяє їм працювати без ліцензії.

Боротьба з корпораціями-посередниками

Після того, як положення MiCA наберуть чинності, європейські регулятори стурбовані тим, що деякі глобальні компанії з сфери Біткоїн можуть використовувати так звані прокладки-компанії для здійснення своєї діяльності.

Грудень 2024 року буде початком дії ліцензійних правил MiCA. Однак компаніям дозволяється продовжувати здійснювати свою діяльність без повної ліцензії аж до липня 2026 року.