Біткоїн отримав значну інвестицію від Фонду Пітера Тіля.

  • 13.02.2024 10:17
  • 3 хвилини читання
Біткоїн отримав значну інвестицію від Фонду Пітера Тіля.

Венчурний фонд Пітера Тіля, Founders Fund, вдалося інвестувати $200 млн у біткоїн та інші криптовалюти на початку ринкового циклу. Про це повідомляє агентство Reuters.

Founders Fund почав купувати біткоїни, коли їх вартість була нижчою за $30 000, і продовжував купувати BTC протягом наступних місяців. Тіль довгий час є шанувальником біткоїна і критиком фіатних грошей і банківської системи. Під час росту ціни в 2021 році він заявив, що відчуває себе "недостатньо інвестованим" у цей провідний цифровий актив.

Також варто зазначити, що Founders Fund продав значну частину своїх цифрових активів за 1,8 мільярди доларів у березні 2022 року, саме перед настанням ведмежого циклу. У минулому Founders Fund вкладав у біткоін від 15 до 20 мільйонів доларів протягом 2017-2018 років.

Хто такий Пітер Тіль?

Пітер Тіль є відомим американським мільярдером та інвестором німецького походження. Він приєднався до ради директорів Meta в 2005 році, а також був співзасновником PayPal у 1998 році. Згодом він став одним з найуспішніших інвесторів Силіконової долини, зокрема — першим венчурним капіталістом, що підтримав Facebook.

За даними на 2023 рік, управління Founders Fund перебуває під контролем більше ніж $11 млрд, зокрема $5 млрд зібраного капіталу, за допомогою двох фондів у 2022 році. Крім того, вони придбали частки у понад 100 компаніях, таких як SpaceX, що належить Ілону Маску, сервіс замовлення таксі Lyft та група оборонних технологій Anduril. Founders Fund також зацікавлений у придбанні частки в OpenAI, компанії, що розробляє чат-бота ChatGPT.

Хто ще придбовує біткоїни?

У зв'язку з підвищенням ціни біткоїна, все більше компаній проявляє інтерес до цього основного цифрового активу. Наприклад, у січні компанія MicroStrategy придбала додаткові 850 BTC за загальною вартістю $37,2 млн. Тепер вона володіє 190 000 монетами на суму понад $8,2 млрд.

Компанія Tether, яка є емітентом стейблкоїнів USDT, постановлює регулярні інвестиції у біткоїн. Спочатку цю компанію можна знайти на 11 місці в рейтингу найбільших власників біткоїнів.