Курс біткоїна тимчасово впав нижче $63 тис. після того, як минулого тижня досяг рекордного рівня понад $73 тис. Що очікується від цієї криптовалюти?
Сьогодні, 20 березня 2024 року, головна криптовалюта тимчасово впала в ціні до $61,3 тис., але швидко відновилася і на 14:50 торгується в діапазоні $63-64 тис.
"З огляду на те, що ЕТФ скуповують наявну пропозицію біткойнів на відкритому ринку і продовжують знижувати ліквідність, такі випадки (падіння) можуть почастішати, і це може призвести до того, що люди втратять віру в чесність ціноутворення на біткойн і почнуть шукати інші криптовалюти", — розповів генеральний директор Cube.Exchange Бартош Ліпінський.
Багато інших криптовалют також відзначають падіння. Ефір втратив понад 4% і нещодавно торгувався на рівні $3,34 тис. після того, як минулого тижня вперше з грудня 2021 року перевищив позначку в $4 тис. — падіння, яке деякі аналітики прогнозували після оновлення мережі Dencun. Токен, пов'язаний з Solana, впав на 8%, а Dogecoin втратив 5%.
Акції, пов'язані з криптовалютами, зменшили попередні збитки, але все ще залишаються під тиском. Біткоїн-проксі MicroStrategy впав на 5%, а криптовалютна біржа Coinbase втратила 4%. Акції майнінгових компаній спочатку знизилися в усіх напрямках, але деякі з них вийшли в плюс. Найбільші з них, Riot Platforms і Marathon Digital, знизилися на 3% і 0,5% відповідно.
«В цілому, було б логічно, якби цей відступ був недовгим і ринок відновив своє ралі, проте існує загроза рецесії в наступному році, яка може заборонити ринку рости так швидко, що ми не зможемо передбачити», — заявив Ліпінський.
Цікава новина: Ціни на криптовалюти сьогодні: Біткоїн впав до рівня $62 000, Ethereum знизився нижче $3 200.
Спад Біткоїна почався на минулому тижні, коли трейдери почали фіксувати свої прибутки. За даними CryptoQuant, спостерігається значний ріст короткострокових власників біткоїнів, які продали свої монети з прибутком 12 березня.
Крім цього, така фіксація прибутку спричинила різке збільшення ліквідації довгих позицій Біткоїна з використанням кредитного плеча. Згідно з даними CoinGlass, за останні 24 години на централізованих біржах ліквідовано приблизно $145 млн, а в понеділок — $122 млн. Протягом минулого тижня з середи по п’ятницю було ліквідовано близько $372 млн.
Успішне введення Bitcoin-ETF в США на початку цього року виявилося ключовим чинником зростання цієї криптовалюти, яке розпочалося ще до отримання регуляторного схвалення. Водночас, інтерес інвесторів та зростаючий попит на Біткоїн також спричинили збільшення кредитного плеча та посилення високочастотної волатильності.
Інвестори та аналітики попереджають про те, що у березні трейдерам необхідно бути обережними, оскільки збільшення нестабільності цін, спільно з зростанням обсягів торгів, може призвести до відхилення від довгострокового позитивного тренду Біткоїна.
Більшість аналітиків стверджують, що провідна криптовалюта рухається до нових піків, проте можливі різкі корекції на цьому шляху.
Раніше ми повідомляли, що Standard Chartered збільшив прогноз курсу BTC на кінець року до $150 тис. (раніше прогноз був $100 тис.), при цьому максимум він оцінює у $250 тис. до 2025 року. Після цього підйому очікується корекція курсу до $200 тис. у наступному році.
Деякі фахівці стверджують, що перед наступним підйомом ціни Біткоїна ринок повинен трохи відпочити. Наприклад, фахівці компанії Matrixport пояснювали:
Ми залишаємося вірні прогнозу щодо Біткоїну з кінця січня, але аналіз порівняння ризиків і винагород вказує на те, що можливо було б краще очікувати на період консолідації. Хоча бичачий ринок все ще активний, проте різниця між зниженням RSI і високими цінами на Біткоїн може сигналізувати про необхідність консолідації перед подальшим зростанням.
З цією думкою погодився також досвідчений аналітик Михайло ван де Поппе. Експерт виокремив три потенційні сценарії для середньострокового майбутнього BTC, серед яких є фаза корекції. У разі настання цього сценарію, топ-монета може впасти до $52 тис. або навіть $45 тис.
Ознайомтесь з іншими популярними матеріалами:
Криптовалюта біткоїн лише за кілька днів зазнала вторгнення в небезпечну зону - зазначив аналітик Рект Капітал.
Скейлінг в онлайн-трейдингу: переваги та ризики стратегії Скейлінг - це стратегія унікальної торгівлі, що стає дедалі популярнішою серед онлайн-трейдерів. Ця стратегія передбачає збільшення розміру позицій під час позитивних рухів ціни, або ж скейлінг угод при виконанні певного критерію. Суть стратегії полягає у тому, що трейдер використовує десктоп-виклики..TestCheck доступний за додаткову плату. Вагомим перевагою цієї стратегії є можливість збільшення прибутковості угод та зменшення ризику втрат. Однак необхідно бути усвідомленим та вмілим трейдером, оскільки скейлінг може призвести до значних втрат і погіршення фінансового стану. Тому ретельний аналіз та постійне вдосконалення стратегії є важливими складовими успішного трейдера, який використовує скейлінг в онлайн-трейдингу.
Ціна криптовалюти Біткоїн опустилася нижче позначки в $9 000 на платформі BitMEX.
За інформацією з сайту cnbc.com.