Бюро економічної безпеки (БЕБ) розкрило фінансову компанію за проведення незаконної конвертації криптовалюти.

  • 13.05.2024 15:16
  • 3 хвилини читання
Бюро економічної безпеки (БЕБ) розкрило фінансову компанію за проведення незаконної конвертації криптовалюти.

Через фінансову компанію проводили незаконну конвертацію цифрових активів у гривню, а також виводили кошти у готівковій формі.

Група осіб у Львівській області створила незаконні обмінні пункти, які надавали тіньові конвертаційні послуги під прикриттям ліцензії фінансової компанії. Детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) разом з кіберфахівцями СБУ виявили їх діяльність, повідомляє пресслужба БЕБ.

Так, злочинці отримували через Telegram-ботів заявки на обмін криптовалюти на готівку. Після цього замовнику приходило повідомлення з адресою обмінника та паролем, який потрібно було назвати під час обміну.

Також власники цих обмінних пунктів обмінювали готівкові гроші на криптовалюту за схемою "особа-особі". Замовник отримував реквізити української картки, а віртуальні кошти переказували з електронного гаманця обмінника на електронний гаманець замовника та у зворотному напрямку.

Також можна прочитати: Криптовалюта українського розробника може потрапити до топ-3 у світі, за даними Franklin Templeton.

У Банку Європейського Благополуччя зауважують, що всі ці операції проводились без належних дозволів Національного банку України, а також не були відображені в обліку бухгалтерського та податкового.

Під час 11 обшуків правоохоронці вилучили незареєстровану готівку в українській та іноземній валюті на суму близько 13 мільйонів гривень. Крім того, було вилучено п’ять ключів до криптогаманців, мобільні телефони, ноутбуки та конспекти, які підтверджують незаконну діяльність.

Суд вже застосував арешт до віртуальних активів у сумі практично 28,5 млн гривень еквіваленту, які знаходяться на одній з відомих криптобірж.

Крім цього, учасники здійснювали вивід віртуальних активів через заборонену Російську платформу. Проводиться передсудове розслідування.

Нагадаємо, що в системі державних аукціонів Prozorro почали виставляти на продаж цифрові активи. Першим буде продано 0,1 Bitcoin (BTC). Початкова ціна десятої частини Біткоїна встановлена на рівні 188 тис. грн (без ПДВ).

Також ми повідомляли, що один з провідних українських ритейлерів електрокарів, L.Riker, успішно здійснив свій перший продаж електрокара BYD Song L за криптовалюту. Покупка відбулася клієнтом автосалону безпосередньо в шоурумі через POS-термінал Whitepay.

Давайте ознайомимося з іншими популярними статтями:

7 правил, які потрібно дотримуватися кожному криптовалютному інвестору

Небезпеки та переваги від покупки недавно запущених криптовалют.

Що означає термін "Біла книга" у світі криптовалют і як її можна проаналізувати?