BlackRock випередив MicroStrategy за обсягом BTC в обладнанні.

  • 11.03.2024 08:15
  • 3 хвилини читання
BlackRock випередив MicroStrategy за обсягом BTC в обладнанні.

Спотовий біржовий фонд біткоїну BlackRock (IBIT) перевершив компанію MicroStrategy за кількістю BTC-резервів. Ці відомості були надані компанією BitMEX Research.

На 8 березня Фонд IBIT мав 197 943 біткоїни, що оцінювалося у понад $13,5 млрд. Після схвалення Комісією з цінних паперів і бірж (SEC) дев'яти нових ETF 10 січня, відбулося майже 40 торгових сесій.

За даними, які з'явилися в соціальних мережах, запаси BTC на закордонних торговельних площадках вичерпуються, тому трейдери звертаються до публічних бірж для виконання замовлень. Закордонні біржі головним чином обслуговують крупних інвесторів, таких як інституціональні трейдери. Попит інституцій продовжує підтримувати зростання ціни головного цифрового активу, і вперше 8 березня його вартість перевищила позначку у $70 000.

Компанія MicroStrategy, яка не є емітентом ETF, сформувала портфель з 193 000 BTC в рамках своєї стратегії корпоративного казначейства. Ця технологічна компанія, яка спеціалізується на розробці програмного забезпечення, використовує стратегію позикових коштів, де борг використовується для фінансування операцій та інвестицій.

Стратегія, спрямована на біткоїн, призвела до того, що акції MicroStrategy (MSTR) тепер вважаються левереджованим біткоїн-ETF. На сьогодні ця стратегія продемонструвала свою ефективність. За останній рік акції MSTR виріс на 642%, суттєво випередивши ріст біткоїна на 244% за той самий період.

Компанії BlackRock та MicroStrategy планують збільшити закупівлю BTC.

Компанія BlackRock планує збільшити інвестиції в біткоїн-ETF, цього разу для свого нового фонду Global Allocation Fund (MALOX). Це не єдиний фонд BlackRock, в якому планується розмістити біткоїн-ETF. На початку березня BlackRock подала аналогічну заявку для свого Strategic Income Opportunities Fund (BSIIX).

MicroStrategy, у свою чергу, оголосила 6 березня про розміщення облігацій на $700 млн з терміном погашення до 2030 року під 0,6% річних. Ці кошти будуть використані на покупку BTC. Кілька днів тому компанія планувала розмістити облігації на $600 млн.

"Золота лихоманка" Біткойн

За думкою Майкла Сейлора, засновника MicroStrategy, поява спотових біткоїн-фондів викликала десятирічну інституціональну "золоту лихоманку".

Він також вбачає, що спотові біткоїн-фонди на сьогодні є лише "каналом збуту" для 10–20% зацікавлених осіб, але цей показник зросте до 100%, коли банки та інституціональні компанії почнуть спрощувати торгівлю біткоїнами.