Celsius вже не перебуває у стані банкрутства.

  • 01.02.2024 11:45
  • 4 хвилини читання
Celsius вже не перебуває у стані банкрутства.

Компанія Celsius пройшла процедуру банкрутства згідно зі статтею 11 у США і планує розподілити 3 мільярди доларів у різних активах між кредиторами, а також відкрити нову компанію для видобутку біткоїнів. Про це повідомляє Cointelegraph.

Залученням Hut 8 у якості керівника та головного комерційного директора Метта Прусака, банкрутство Celsius супроводжується створенням компанії Ionic Digital, яка займається видобутком біткоїнів.

Celsius повідомила, що Ionic Digital буде продовжувати повертати гроші кредиторам, а акції компанії будуть публічно торгуватися після отримання необхідних дозволів.

Приблизно 98% кредиторів компанії Celsius погодилися з планом виходу з банкрутства, який був затверджений після 18 місяців з моменту призупинення вилучення коштів у червні 2022 року і подання заяви про банкрутство через місяць.

Celsius повідомила, що збільшила обсяг цифрових валют, які можуть бути розподілені серед кредиторів, на приблизно 250 млн доларів, шляхом перетворення альткоїнів у біткоіни.

У судовій заяві Celsius оголосила, що припинить свою діяльність і зупинить роботу своїх мобільних і вебзастосунків до 28 лютого. Виплати кредиторам будуть здійснюватися через платформи PayPal, Venmo та Coinbase.

Всі мали підстави думати, що Celsius зникне повністю, разом з іншими криптовалютними кредиторами, які заявили про банкрутство приблизно в один і той самий час. Наш вихід з цього становища є результатом надзвичайної командної роботи", - повідомили учасники спеціальної ради, яка керувала процесом виходу з банкрутства Celsius, Девід Барс та Алан Карр.

Історія Цельсія

У 2022 році компанія Celsius подала заявку на банкрутство, завдавши інвесторам мільярдні збитки. Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) подала позов до суду проти Celsius та її колишнього генерального директора Алекса Машинського, звинувачуючи їх у плануванні та здійсненні шахрайських схем.

Ексглава Celsius у США була арештована згідно судового рішення щодо її нерухомості. Сам Машинський був заарештований зранку 13 липня 2023 року та отримав можливість вийти під заставу у сумі $40 млн. Судовий процес щодо кримінального обвинувачення Машинського призначено на 17 вересня 2024 року.

Хто ще знаходить вихід із стану банкрутства.

Велика майнінгова компанія Core Scientific також пройшла процедуру банкрутства, після успішного 13-місячного процесу реструктуризації. Завдяки плану реорганізації, Core Scientific зможе знову зареєструвати свої акції CORZ на біржі Nasdaq.

У вересні 2023 року компанія Core Scientific прийняла рішення продати центр оброблення даних для майнінгу кредитору Celsius Network за 14 мільйонів доларів. Ця угода завершила всі судові процеси, які тривали між цими двома сторонами.