Центральний банк Японії вперше за останні 17 років розглядає можливість підвищення процентної ставки. Це може мати великий вплив на фінансові ринки, включаючи криптовалюту Біткоїн.

  • 18.03.2024 12:46
  • 4 хвилини читання
Центральний банк Японії вперше за останні 17 років розглядає можливість підвищення процентної ставки. Це може мати великий вплив на фінансові ринки, включаючи криптовалюту Біткоїн.

На цьому тижні біткоїн та альткоїни відчувають значну нестабільність через важливі макроекономічні події.

Наступний тиждень буде важливим для криптовалют та світового ринку, оскільки провідні центральні банки Японії, США, Австралії та інших країн оголосять про важливі рішення щодо підвищення відсоткових ставок. Банк Японії ("BoJ") розпочав у понеділок, 18 березня, дводенне засідання з питань політики, на якому, за повідомленнями, планується припинення від'ємної відсоткової ставки. Це буде перше підвищення відсоткової ставки центрального банку за останні 17 років.

Підвищення процентної ставки Банком Японії.

Є припущення, що Банк Японії може підвищити ключову відсоткову ставку у вівторок після оголошення найбільшою профспілковою групою Японії про найсильніші за останні три десятиліття домовленості щодо заробітної плати. Ці очікування призвели до незначного зниження курсу єни відносно долара під час азійських торгів.

На азійських ринках індекс MSCI Asia Pacific підвищився завдяки росту в Японії, де спостерігався відбірній ринок через слабкість єни. Nikkei 225 технологічний індекс показав найбільше зростання за місяць. У той же час, фьючерси на американські акції зросли після того, як S&P 500 втратив 0,7% в п'ятницю.

За даними Bloomberg, торговці свопами врахували у ціні підвищення ставок на 28 базисних пунктів у цьому році, при цьому ймовірність підвищення у березні оцінюється на рівні приблизно 54%. Компанія Goldman Sachs прогнозує, що Банк Японії підвищить ставки відповідно до зростання заробітної плати, і повідомляє, що короткострокова ставка залишиться у діапазоні 0%-0,1%. Економіст Goldman Sachs Group Inc. Томохіро Ота у записці для інвесторів зазначив:

Ці події свідчать про те, що Банку Японії можливо не потрібно додаткової інформації для зміни політики, а також не потрібно очікувати пояснень зміни політики в щоквартальному звіті "Економічні перспективи" у квітні.

Що чекає Біткоїн та інші криптовалюти?

На цьому тижні можна спостерігати значну нестабільність на ринку криптовалют, зокрема у відношенні до Біткоїна. У минулі вихідні ціна Біткоїна впала нижче $65 000, але швидко відновилася і наразі зросла на 2,62%, до $68 161.

Аналітики QCP Capital відзначають значне зміщення у настроях, оскільки активні продажі опціонів BTC свідчать про зменшення страху серед інвесторів, які, схоже, прагнуть скористатися можливостями для купівлі на спаді. Більше того, спостерігається помітний інтерес до довгострокових опціонів на вересень і грудень BTC, спрямованих на цінові рівні від $100 000 до $150 000, що свідчить про зростаючий оптимізм або "жадібність" на ринку.

Проте виникла стурбованість щодо Ethereum (ETH), оскільки безстрокове фінансування стає від'ємним, а ризики продовжують демонструвати нахил до зниження. Незважаючи на те, що інші криптовалюти піднімаються, є загроза зниження ціни ETH.

Ми раніше говорили про три криптовалюти, які можуть зробити з $10 $1000 вже в березні.

Можливо вас зацікавить це:

  • На сайті BlockBeats було опубліковано стаття про те, яке місце посів Біткоїн серед світових активів.
  • Як з часом змінювалася ціна Біткоїна за місяць до його халвінгу.
  • Події, які найбільше вплинуть на крипторинок у березні: огляд