Ціна Біткоїна в момент свіжо знизилася до рівня $40 000: що призвело до цього?

  • 19.01.2024 10:46
  • 3 хвилини читання
Ціна Біткоїна в момент свіжо знизилася до рівня $40 000: що призвело до цього?

Криптоаналітик Скотт Мелкер пояснює, що зниження ціни BTC пов'язане з активною діяльністю компанії Grayscale.

Біткоїн зазнає значного тиску від продавців. У четвер його ціна знизилася на 3,45% і впала нижче позначки 41 000 доларів, що призвело до збільшення тижневих втрат Біткоїна до понад 10%. В той же час, мінімальна ціна в добу склала 40 631 долар.

Що ховається за корегуванням ціни BTC.

Після старту спотових біткоїн-ETF минулого тижня відбувся значний виведення коштів з фонду Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). У зв'язку з цим Grayscale було змушено продати велику кількість біткоїнів зі своїх запасів GBTC. Загалом, протягом останнього тижня з GBTC було виведено $2,2 млрд.

У своїй останній заяві відомий криптоаналітик Скотт Мелкер спростував побоювання щодо ролі Grayscale, зазначивши, що ця управляюча компанія активами не здійснює "скидання на ринок". Мелкер пояснив, що продаж біткоїн-трасту Grayscale (GBTC) здійснюють приватні особи, які продають свої пакети GBTC, через що Grayscale вимушені продати еквівалентну кількість біткоїнів.

Цей процес не є чимось страшним, а скоріше є фундаментальним аспектом механіки, пов'язаної з біржовим фондом (ETF). Висловлені Мелкером міркування розкривають світло на динаміку того, що відбувається, і розкривають контекст ринкових рухів, пов'язаних з Grayscale та її біткоїн-активами.

Але недавні події призвели до зниження ціни BTC.

Ефірні фонди Біткоїна (ETF) свідчать про здорове зростання.

З моменту запуску біткоїн-ETF спостерігається значне зростання обсягів торгів та припливу коштів. Ерік Балчунас, старший стратег Bloomberg з ETF, звернув увагу на дев'ять біткоїн-ETF, які зафіксували збільшення обсягу на 34% порівняно з попереднім днем. Цю тенденцію Балчунас вважає цікавою, зазначаючи, що зазвичай, при рекламуванні запуску, очікується послаблення обсягів торгів.

Проте ETF викликали у цьому випадку виклик, зазнавши неочікуваного збільшення обсягу. Можливо, у всіх ETF, окрім одного, відбувся різкий зріст, але Балчунас вказує на те, що Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) залишається на попередньому рівні, свідчачи про його несполученість з волатильністю.

Показник активів біткоїн-ETF вищий за запаси срібла і становить понад 27,5 млрд доларів.

Можливо, це зацікавить вас:

  • Швидкість хешування біткоїнів знизилася на 34%.
  • VanEck припиняє торгування Bitcoin Strategy ETF через низький попит та складні регуляторні обмеження.
  • Чи стане Біткоїн замінником долара, вважає Міжнародний Валютний Фонд.