Ціна Біткоїна впала нижче позначки у $68 000 — причини

  • 15.03.2024 14:00
  • 4 хвилини читання
Ціна Біткоїна впала нижче позначки у $68 000 — причини

Протягом останніх 24 годин ціна Біткоїна знизилася на понад 8%, опускаючись до рівня $67 тис. Деякі аналітики вважають, що така корекція не була несподіваною.

Ціна Біткоїна впала нижче рівня 68 тис. доларів на початку торгів у п’ятницю після досягнення нового історичного максимуму понад 73 тис. доларів. Ця цінова волатильність спричинила ліквідацію позицій в BTC на суму понад 278 млн доларів (225 з них були довгі позиції).

Вартість найбільшої криптовалюти за ринковою капіталізацією зменшилася більш ніж на 8% за останні 24 години, торгуючись зранку 15 березня на рівні $67 016, і $67,61 станом на 14:30. Сукупна капіталізація ринку знизилася до $2,7 трлн, втративши за добу 6,4%. Індекс домінування Біткоїна складає 49,2%.

Ми вже писали про прогнозоване зниження ціни Bitcoin. Спеціалісти з Matrixport пояснювали цей факт.

Ми відповідно дотримуємося прогнозу щодо Біткоїна з кінця січня, але аналіз ризиків та винагород підтверджує перевагу періоду консолідації. Наразі бичачий ринок ще активний, проте розбіжність між зменшенням RSI та високими цінами на Bitcoin може свідчити про необхідність йому консолідуватися перед новим зростанням.

Цю думку підтримав і досвідчений аналітик Міхаель ван де Поппе. Експерт висвітлив три можливі сценарії для середньострокового майбутнього BTC, одним з яких є фаза корекції. У разі її настання, топ-монета може застосуватися до $52 тис. або навіть $45 тис.

Цікава стаття: 3 криптовалюти, чий курс зросте до 1 долара в квітні.

У Coinbase також повідомили, що зростання крипторинку обмежене макроекономічними та технічними факторами. У своєму звіті компанія зазначила, що зменшення резервів готівки у керуючих фондах, а також перебалансування портфелів наприкінці кварталу можуть обмежити ліквідність на ринку. Ще одним фактором, що обмежує подальше зростання Біткоіну, може стати згортання програми підтримки банків Федеральною резервною системою США.

Дізнайтесь більше про те, скільки часу залишилося до кризи ліквідності ETF у світі Біткоїн.

Деякі експерти також вказують на такі причини падіння ціни BTC:

  • Увага інвесторів зосереджена на альткоїнах (альтернативних криптовалютах).
  • Прогрів ринку (коли ринок рухається занадто швидко, необхідний час для консолідації та охолодження, трейдери можуть бути обережні).

Другий за розміром криптовалюта Ефір (ETH) також втратив 8% за останню добу, і тепер коштує $3,688. Проте SOL, валюта мережі Solana, відбула виклик спадковому тренду, зроставши на 0,5% за той же період.

Протягом останніх 24 годин на ринку криптовалют було закрито позиції для продажу на суму понад $667 мільйонів, загалом складаючи $809 мільйонів на різних централізованих біржах.

Ліквідація відбувається, коли трейдер не має достатньо коштів для покриття збитків і його позиція на ринку примусово закривається. Це стається внаслідок невигідного руху ринку, який викликає виснаження початкової маржі або застави трейдера.

Ознайомтеся з іншими відомими матеріалами.

Ціни на мем-монети раптово підскочили - визначено причину.

Названо криптовалютні активи, які досягли максимальних цін за останні два роки.

Ілон Маск оголосив про придбання автомобілів Tesla за криптовалютою DOGE.

Додаткові матеріали з theblock.co, nz.finance.yahoo.com, coinspeaker.com.