Чжанпен Чзао можуть ув'язнити на три роки.

  • 24.04.2024 13:01
  • 4 хвилини читання
Чжанпен Чзао можуть ув'язнити на три роки.

Засновник та колишній генеральний директор біржі Binance Чанпен Чжао отримав вирок на три роки у в'язниці за порушення федеральних санкцій та законів про відмивання грошей. Інформація про це міститься у заяві Міністерства юстиції США.

Міністерство юстиції вважає, що попередній керівник Binance повинен провести 36 місяців у в'язниці та сплатити штраф у розмірі $50 млн після того, як він визнав себе винним у порушенні закону про банківську таємницю.

Вирок у цьому випадку стане не лише прикладом для Чжао, але і для всього світу. Чжао отримав величезну винагороду за порушення американського законодавства, і ціна за це порушення повинна бути значною, щоб ефективно покарати Чжао за його злочини та стримати інших, хто схильний будувати багатство та бізнес-імперії, порушуючи американське законодавство", - йдеться в заяві.

Спочатку Чжао було загрожено до 18 місяців ув'язнення згідно з угодою про визнання вини. Проте у Мін'юсті заявили, що "масштаби та наслідки неправомірних дій Чжао були величезними", тому вони вважають за доцільне посилити покарання.

Частково через те, що Чжао не зміг впровадити ефективну програму боротьби з відмиванням грошей на біржі Binance, незаконні суб'єкти використовували платформу різними способами, зокрема через сервіси-міксери, які маскували джерело та власника цифрових активів. Також відбувалися операції з незаконними доходами від програм-вимагачів, проводилися транзакції на даркнет-ринки та інші сумнівні операції», - йдеться у заяві.

Велика частина документів повторює аргументи, висунуті Мін'юстом, коли він вперше оголосив про звинувачення проти Binance та Чжао минулого року, вказуючи на те, як біржа працювала на території США.

Угода про штраф у розмірі $50 млн вже була укладена між стороною обвинувачення та стороною захисту Чжао. Також обвинувачений відмовився від права подавати апеляцію на будь-який вирок протягом наступних 18 місяців.

Відповідальність за захист

Кілька годин Team Zhao Defence відправила свій власний запис, в якому зазначила, що "ніхто з обвинувачених у цій справі, навіть ті, що віддалено схожі, ніколи не був засуджений до ув'язнення". Вони запропонували призначити підзахисному іспитовий термін, який може включати домашнє ув'язнення в його будинку в Абу-Дабі.

Адвокати повідомили, що у компанії Binance, яка не є американською, не було заборонено мати на своїй платформі користувачів з країн, що потрапили під санкції США.

Також у заяві зазначається, що операції користувачів, які були під санкціями, складали лише невелику частку торгового обсягу на Binance, тому "неймовірно, що г-н Чжао діяв свідомо і навмисно, щоб здійснити їх".

Адвокати вважають, що їх клієнт не має ризику повторного вчинення злочину, тому йому слід бути засудженому до умовного терміну, а не до тюремного ув'язнення.

Майно Чанпена Чжао

Хоча Чанпен Чжао стикається з судовими переслідуваннями, він вважається найбагатшою людиною в індустрії Біткоїн. За даними Forbes, його статки оцінюються в $33 мільярди, що майже втричі більше, ніж минулого року.

Журнал визначив його як лідера рейтингу. На другому місці опинився Генеральний директор Coinbase – Браян Армстронг зі статком у $11,2 млрд, а на третьому – фінансовий директор компанії Tether – Джанкарло Девасіні. Експерти оцінили його статки у $9,2 млрд.