Український фонд стартапів (USF), який відповідає за державну підтримку молодих технологічних компаній, шукатиме нового керівника, оскільки Павло Карташов заявив про відставку.
Цю інформацію він опублікував на своїй особистій сторінці у Facebook.
"5 років я керував Українським фондом стартапів. Цей період був часом зародження та інтенсивного розвитку національної інноваційної екосистеми. Сьогодні український інноваційний ландшафт став набагато міцнішим і наповнений проєктами, що отримали світове визнання, тому з впевненістю оголошую про завершення мого контракту на посаді директора. Мене чекають нові професійні виклики та проекти", - зазначив Павло Карташов.
Він зазначив, що у 2019 році уперше був запроваджений механізм держава-інвестиції-стартапи. Тоді невеликій команді Фонду, як і молодому поколінню інноваторів в Україні, довелося вчитися багато нового, починаючи з нуля, самостійно, часто за допомогою методу проб і помилок.
"Проте, оглядаючись на минуле, можна однозначно сказати, що нам вдалося втілити сміливу ідею", - підкреслив Карташов.
Цікава тема: Дія.City стане більш доступним для стартапів: які зміни очікуються.
Серед досягнень університету USF попередній керівник відзначив:
- надання понад шістнадцять мільйонів доларів у вигляді грантів;
- У 36 глобальних технологічних виставках взяли участь делегації понад 330 стартапів.
- програма надання грантів на суму від $25 тис. до $50 тис. з загальним бюджетом понад $6 млн на підтримку 175 стартапів. Також запускається спільна грантова програма з Western NIS Enterprise Fund, яка надасть гранти на суму $2,5 млн для компаній на етапах pre-seed та seed до кінця 2025 року.
- Реалізація грантової програми підтримки проєктів подвійного призначення - надано $35 тис. 45 командам у п'яти критичних для України галузях промисловості.
- Старт кластера підтримки розробок Defense Tech проекту Brave1.
- співпраця з Насінням Відваги;
- Визнання ОЕСР заснування та роботи Ukrainian Startup Fund одним з головних досягнень 2020-2024 років України, яка визнана найкращим реформатором серед країн Східного партнерства.
- Було проведено понад 345 подій, включаючи заходи в рамках програми USAID - Агентство США з міжнародного розвитку; Програма USAID "Конкурентоспроможна економіка України" та інші.
Ми вже повідомляли, що Мінцифра шукає стартапи для участі в конференції Latitude59.
Ознайомтеся з іншими улюбленими матеріалами:
На VivaTech 2024 візьме участь 14 українських стартапів.
Топ-10 ідей для стартапів від Reddit на 2024 рік
Українські стартапи приєдналися до ініціативи Invest in Bravery.