До кінця поточного року клієнти FTX можуть отримати виплати від кредиторів.

  • 01.04.2024 13:00
  • 3 хвилини читання
До кінця поточного року клієнти FTX можуть отримати виплати від кредиторів.

Компанія FTX, яка в даний час перебуває у процесі банкрутства, планує розпочати виплату кредиторам до кінця 2024 року. Це рішення було ухвалене під час наради ліквідаторів на Багамах, про це повідомляє видання The Block.

Процес банкрутства FTX складається з двох окремих етапів, які відбуваються одночасно: глава 11 у суді штату Делавер в США і офіційна ліквідація FTX Digital, дочірньої компанії FTX, що базується на Багамах. Проте обидві сторони узгодили працювати спільно, щоб кредитори могли пред'явити свої вимоги до будь-якої організації і отримати справедливу частку від банкрутства.

"Учасники мають спільну ціль - здійснити перший проміжний розподіл до кінця 2024 року серед кредиторів із визнаними вимогами та задовільною документацією KYC", - вказано у тексті документа.

Кредитори можуть подавати претензії на сайті FTX з 1 березня. Строк подання претензій закінчується на 15 травня, кредиторам потрібно обрати процес банкрутства і подати позов. За протоколом сторін, можливо подовження терміну до червня 2024 року, враховуючи "останні події". Усі претензії будуть розглядатися на 11 листопада 2022 року, коли FTX заявила про банкрутство.

Біржа стала банкрутом.

Учасники біржі FTX втратили можливість звертатися до своїх коштів і перебувають у невизначеності щодо повернення своїх інвестицій через крах торгової платформи.

Після того, як FTX оголосила про своє банкрутство, було виявлено, що багато користувачів та інвесторів не можуть вивести свої кошти через те, що активи біржі були заморожені у межах юридичної процедури. Це призвело до серйозних фінансових втрат для учасників ринку, таких як роздрібні інвестори, великі торгові компанії та інші криптовалютні біржі, що мали взаємодію з FTX. Складність та непрозорість фінансових операцій FTX, а також обвинувачення у шахрайстві та неправомірному використанні коштів клієнтів ускладнили процес відновлення та повернення коштів кредиторам.

Проходить процес банкрутства та ліквідації активів FTX, у цей час кредитори та постраждалі сторони намагаються відновити хоча б частину збитків, завданих їм, через судові позови та юридичні розгляди.

Рішення суду щодо засновника біржі

На минулому тижні окружний суд Нью-Йорка засудив засновника збанкрутілої біржі FTX Сема Бенкмана-Фріда до 25 років ув'язнення. Суддя вважав, що через банкрутство біржі клієнти втратили близько $8 млрд, інвестори – $1,7 млрд, а кредитори – $1,3 млрд. З свого боку, Бенкман-Фрід погрожував оскаржити рішення суду.