Дональд Трамп обіцяв заборонити запуск цифрової валюти центрального банку (CBDC) у США.

  • 18.01.2024 12:45
  • 3 хвилини читання
Дональд Трамп обіцяв заборонити запуск цифрової валюти центрального банку (CBDC) у США.

Дональд Трамп називає ЦБДК загрозою для свободи та потенційним знаряддям політичної маніпуляції.

У наперед підготовленій передвиборчій промові для свого виступу в Портсмуті, штат Нью-Гемпшир, Дональд Трамп висловив свою рішучість перешкодити зусиллям Федеральної резервної системи щодо введення центральної цифрової банківської валюти (ЦЦБВ).

"Я, як ваш президент, робитиму все можливе, щоб не допустити створення цифрової валюти Центрального банку. Такий вид валюти надасть федеральному уряду повний контроль над вами, вашими фінансами та життям. Вони зможуть вилучати гроші у будь-який час, і ви навіть не помітите, як це станеться. Людина позбудеться всього, і у неї не буде можливості з цим щось зробити."

Дональд Трамп твердить, що Цифрова національна валюта (ЦНВ) є інструментом політичного тиску.

Проходив день, і Дональд Трамп висловив свої коментарі, які стосувалися Вівека Рамасвамі - кандидата у президенти, який був прихильником біткоїну, і який зупинив свою кампанію, виразивши свою підтримку Трампу.

Під час свого президентства Трамп висловлював незгоду стосовно Біткоїна та інших криптовалют. У повідомленні, опублікованому на X в липні 2019 року, він заявив:

Я не прихильник Біткоїна та інших криптовалют, які не можуть вважатися справжніми грошима. Їхня вартість надзвичайно непередбачувана і базується на нічому конкретному. Нерегульовані криптоактиви можуть сприяти злочинній поведінці, включно зі здійсненням торгівлі наркотиками та іншою незаконною діяльністю.

При цьому представники Федеральної резервної системи чітко дали зрозуміти, що на даний момент вони ще не прийняли рішення щодо випуску CBDC і втілюватимуть цю ініціативу лише на підставі відповідного закону, який наразі не існує. Голова Федеральної резервної системи, Джером Пауелл, виступав перед Комітетом з фінансових послуг Палати представників у березні 2023 року.

Він заявив, що цифрова валюта центрального банку - це "таке, для чого нам напевно знадобиться схвалення Верховної Ради". Звіти Атлантичної ради показали, що 130 країн уже вивчають можливості CBDC. При цьому 64 з них перебувають на просунутій стадії досліджень.

Раніше ми розповідали про те, як ЦБДК використовуватиметься для політичного тиску у вашій країні.

Про значущість з розуміння теми:

  • Чому варто поспішати з придбанням Біткоїна в поточному році.
  • ЦБДК: Впадиною чи майбутньою волею
  • Які країни використовують, запускають або тестують свої власні криптовалюти?