Дослідники дійшли висновку, що емодзі можуть бути корисними в угоді з Bitcoin.

  • 20.02.2024 11:31
  • 4 хвилини читання
Дослідники дійшли висновку, що емодзі можуть бути корисними в угоді з Bitcoin.

Благодаря мониторингу эмодзи в социальных сетях можно предсказать положительные результаты торговли цифровыми активами. Такой вывод сделала группа исследователей из Европы и Азии, сообщает Cointelegraph.

Так, дослідники встановили, що емодзі, пов'язані з позитивним настроєм, часто передбачали позитивний рух на ринку.

Міцний прогностичний зв'язок між високими рівнями позитивного настрою та подальшим зростанням ціни BTC вказує на те, що оптимістичний дискурс у соціальних мережах, виражений у емодзі, які сприймаються найбільш позитивно, є своєрідним барометром настрою ринку. Це може відображати загальний оптимізм інвесторів, потенційно визначаючи поведінку покупців і впливаючи на ринкові тенденції, зауважили у дослідженні.

Команда використовувала систему штучного інтелекту GPT-4, яка є основою для ChatGPT, для аналізу наборів даних, що містять пости про біткоїн з емодзі, з метою визначення настрою.

Розробивши алгоритм, за допомогою якого можна було використовувати аналіз настроїв для торгівлі наступного дня, колектив встановив простий порядок дій: якщо бот показував позитивні настрої емодзі у цей день, команда купувала біткоїн і продавала його наступного дня.

Згідно з результатами дослідження, ця тактика призвела до стійкого позитивного зростання, яке перевищує звичайні ринкові тенденції.

Дослідники також визначили найкращу точку для даних з часовим інтервалом.

Дослідники зауважили, що тимчасовий інтервал у 30-40 днів пропонує збалансоване вікно, яке є достатньо довгим для інтеграції значних настроїв, а водночас коротким для того, щоб залишатися чутливим до недавніх змін.

У цьому випадку це означає, що, володіючи інформацією про настрої емодзі в соціальних мережах за місяць або навколо того і маючи доступ до GPT-4, дослідники змогли передбачити рух ринку.

На жаль, існують деякі недоліки: їхня комерційна стратегія не враховувала торгові та інші прибутки. Крім того, вони тестували свої алгоритми без урахування стратегії, яка передбачала купівлю BTC щодня та продаж наступного дня.

Показники Індексу жадібності та страху оцінюються на рівні.

Ентузіазм учасників ринку щодо біткоїна також вимірюється Індексом жадібності та страху. За спостереженнями ринку, досвідчені трейдери вважають за краще купувати, коли індекс показує крайній страх, і стають обережнішими, коли жадібність вища.

Сьогодні через зростання курсу біткоїна понад $50 000 індекс жадібності та страху досяг 74 бали (рівень «жадібність»).

Що стається зі сьогоднішнім курсом?

Через інтенсивний приплив коштів до ETF протягом минулого тижня (9-16 лютого) курс біткоїна збільшився на 12,2% і становить $51 900.

Інтерес до біткоїна як резервного активу збільшується як серед консервативних інвесторів, так і серед учасників біржового ринку.