Дослідження, які криптовалюти використовують злочинці.

  • 21.05.2024 18:00
  • 4 хвилини читання
Дослідження, які криптовалюти використовують злочинці.

Протягом численних років Біткоїн був найбільш популярною криптовалютою серед кіберзлочинців. Проте, починаючи з 2021 року, більшість незаконних транзакцій проводяться за допомогою стейблкоїнів.

Ці дані було включено у звіт Chainalysis - Звіт про кіберзлочинність у криптовалюті на 2024 рік.

"Ця тенденція спостерігається в контексті зростання популярності стейблкоїнів серед усієї криптовалютної спільноти, включаючи легальну діяльність", - повідомляють експерти.

Проте стейблкоїни не переважають у всіх випадках злочинів, пов'язаних з криптовалютою. Деякі операції, як раніше, здійснюються в біткоїнах, зокрема продажі в даркнеті та використання програм-вимагачів. У той же час транзакції, пов'язані з шахрайством або особами під санкціями, переважно відбуваються за допомогою стейблкоїнів.

Цікава тема: Яку суму грошей вкрали фінансові аферисти у 2023 році?

"Організації, які перебувають під санкціями або залучені до фінансування тероризму, активно використовують стейблкоїни, оскільки мають труднощі з отриманням доступу до долару, але хочуть скористатися його стабільністю. Проте емітенти стейблкоїнів можуть заморозити кошти, якщо дізнаються про їх незаконне використання. Це робиться Tether з адресами, пов’язаними з тероризмом і військовими діями в Ізраїлі та Україні", - повідомляється у звіті Chainalysis.

У 2023 році обсяг ринку криптозлочинів склав $24,2 мільярди, що свідчить про зниження приблизно на 40% у порівнянні з 2022 роком, коли він досягав $39,6 мільярдів.

Ці показники можуть зрости, оскільки аналітична команда Chainalysis постійно відслідковує нові незаконні транзакції у світі. Наприклад, початкова оцінка ринку криптозлочинності за 2022 рік становила $20,6 млрд, але потім ця цифра зросла до $39,6 млрд.

Обсяги криптозлочинів на ринку за 2022 рік, за даними Chainalysis, значно збільшилися через те, що вони включили вимоги кредиторів до FTX на суму $8,7 млрд. Цю суму додали до статистики через те, що колишнього генерального директора банкрутованої біржі визнано винним у шахрайстві.

Крім того, тіньова криптоекономіка включає доходи від типових злочинів, таких як обіг наркотиків, у випадку коли криптовалюта використовується як засіб оплати.

Нагадаємо, що компанія WayForPay оприлюднила інформацію про шахрайські схеми та способи захисту від них. Загалом, у минулому році середній відсоток шахрайських транзакцій був менший, ніж у 2022 році. За результатами 12 місяців 2022 року, середній показник становив 4,6%, а у 2023 році цей показник знизився до 3%. Шахраї особливо активізуються під час свят та сезонних розпродажів.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами: Розгляньте інші відомі матеріали.

Віза оприлюднила список найпопулярніших шахрайських схем.

Скільки коштів Visa заощадила, заблокувавши шахрайські транзакції у 2023 році?

Мемкоїни проти AI-монет: який ринок кращий і навіщо

За інформацією з порталу delo.ua.