Система Біткоїна потребує термінового оновлення через «шторми блокчейну». Так вважає співзасновник компанії Casa, Джеймсон Лопп, повідомляє Cointelegraph.
Згідно з його висловлюванням, у той час, коли основна мережа Біткоїна видобуває у середньому 144 блоки на день, тестова мережа, яка працює за "деякими іншими правилами консенсусу", в деякий час може видобути понад 10 000 блоків за один день.
Лопп пояснив, що в наслідок цих "блокчейн-штормів" поточна висота мережі становить 2 811 000 блоків, що відповідає тому, де буде знаходитися основна мережа Біткоїна в 2061 році.
Лопп зауважив, що через значне збільшення висоти блоків тестової мережі, винагорода для майнерів тестової мережі була знижена майже до нуля, що робить її майже непридатною для розробників, які шукають нові токени.
Він зазначив, що часто шахраї використовують довірливість людей і реалізують їм тестовий біткоїн за курсом біткоїна в основній мережі.
Лопп також згадав нещодавній випадок, пов'язаний з проєктом SatoshiVM, який використовував тестову мережу для розсилки airdrops. Таким чином, він створив штучну вартість у тестовій мережі для своїх власних цілей.
Лопп відзначив, що через велике збільшення висоти блоків у тестовій мережі винагорода для майнерів практично зменшилася до нуля, що робить мережу практично непридатною для розробників, які хочуть отримати нові токени.
З якою метою потрібна тестова мережа?
Тестова мережа Біткоїна є альтернативною версією блокчейн-мережі, яка використовується для проведення тестувань. Ця мережа моделює основну мережу Біткоїна (mainnet) і дозволяє розробникам експериментувати та перевіряти нові функції або виправлення без ризику для реальних активів чи реальної блокчейн-мережі.
Тестнет дозволяє безпечно провести тестування нового коду, взаємодію між вузлами, а також масштабування та оптимізацію протоколів без фінансових втрат, оскільки "монети", які використовуються в тестнеті, не мають реальної вартості. Такий підхід є важливим для забезпечення стабільності та безпеки основної мережі перед впровадженням оновлень у "живу" експлуатацію.
Як Лопп зруйнував тестову мережу
Нещодавно Джеймсон Лопп вчинив атаку на тестову мережу Біткоїна, яка порушила її нормальне функціонування. Дії співзасновника Casa викликали невдоволення у розробників Біткоїн, оскільки через перевантаження їм довелося припинити роботу над застосунками.
Лопп заявив, що головною метою нападу було показати найвразливіші місця блокчейну, а не спроба вивести його з ладу.