Джеймсон Лопп впорався з тестовою мережею Біткоїна.

  • 30.04.2024 13:15
  • 3 хвилини читання
Джеймсон Лопп впорався з тестовою мережею Біткоїна.

Співзасновник і директор з безпеки платформи Casa Джеймсон Лопп вчинив атаку на тестову мережу Біткоїна, яка призвела до порушення її нормального функціонування. Про це повідомляє The Block.

Моє відоме нападання на тестову мережу Біткоїна призвело до того, що за останній тиждень було створено більше, ніж за три роки, 165 000 блоків», - повідомив Лопп.

На запитання іншого користувача, скільки коштувала така атака, співзасновник Casa відповів, що обійшлася вона йому в $1 за витрачену електроенергію.

Зі свого боку, Лопп заявив, що головною метою атаки було демонстрування найвразливіших місць блокчейну, а не спроба його зруйнувати. Тому він виступив за виправлення помилки в коді, яка дозволяє створювати велику кількість блоків за короткий період часу.

До речі, дії Лоппа викликали незадоволення серед розробників Біткоїну, оскільки через перевантаження їм довелося призупинити роботу над деякими програмами. За словами керівника технічного відділу Lightning Labs Лео Віза, цей випадок перервав синхронізацію вузлів у тестовій мережі Біткоїна.

Гриферські атаки - це специфічний тип ворожого нападу в онлайн-іграх, коли гравці вчиняють акти насильства чи спаму над іншими учасниками гри. Гриферські атаки можуть включати в себе руйнування створених будівель, крадіжки ресурсів або просто завдання шкоди іншим гравцям. Такий тип поведінки є небажаним у багатьох геймерських спільнотах і може призвести до виключення гравця з гри.

Гриферна атака - це спроба спотворення роботи мережі шляхом надмірного використання енергії, атак на майнінгові пули або додавання недостовірних транзакцій. Такі напади можуть бути здійснені з різних мотивів, від вираження незгоди з політичними аспектами протоколу до намагання здобути контроль над мережею.

Проте важливо розуміти, що у Біткоїна є механізм захисту - консенсусний протокол (доказ роботи), який ускладнює грифенг-атаки та робить їх менш ефективними та вигідними для зловмисників.

Також активна спільнота та розвинені методи виявлення та усунення вразливостей допомагають зменшити ймовірність успіху атаки грифінг і підтримують надійність мережі.

Проблеми в блокчейні Bitcoin

Технологія блокчейну Bitcoin має унікальні характеристики, які роблять його стійким до відмов, але, незважаючи на це, в його історії було виявлено кілька помилок. Наприклад, на початку існування Bitcoin була виявлена аномалія, яка дозволила хакеру 15 серпня 2010 року, на висоті 74 638 блоків, згенерувати 184,4 млрд монет.

У 2013 році виникла проблема через розбіжності між двома версіями програмного забезпечення: старою версією 0.7 та новою версією 0.8.