Експерти стверджують, що біткоїн-ETF переживають відтік коштів.

  • 19.03.2024 10:01
  • 2 хвилини читання
Експерти стверджують, що біткоїн-ETF переживають відтік коштів.

За даними Farside Investors, станом на 18 березня обсяг виведення капіталу з біржових фондів, що базуються на біткоїні, становив $154,3 мільйона.

Основною причиною негативного тренду став рекордний відтік коштів із фонду Grayscale, що склав $642,5 млн. До того ж прихід коштів до фонду Fidelity також значно зменшився (до $5,9 млн), що також вплинуло на негативну динаміку капіталу на ринку.

Динаміка залучення капіталу до біткоїн-ETF. Інформація взята з Farside Investors.

Проте більшість фахівців вважає таку тенденцію тимчасовою. Аналітик Bloomberg Ерік Балчунас зауважує високу відданість учасників спотових ЄФТ та передбачає подальше надходження капіталу від біржових гравців.

Вплив на ціну біткоїна (BTC)

Така ситуація негативно позначилася на курсі біткоїна. За останню добу він втратив 5,4% своєї вартості і опустився до рівня $64 000. Були не в змозі бики утримати важливий рівень підтримки у $65 000, що призвело до збільшення загальної невизначеності на ринку.

Проте історичні дані цього циклу показують, що корекції у розмірі до 20% є прийнятними. Тому навіть зниження курсу до $60 000 не має створити проблем для загального бичачого тренду цього року.

Новий фонд Grayscale - це цитовска інвестиційна компанія, яка спеціалізується на криптовалютних активах.

Ситуація на ринку ETF може покращитися, коли компанія Grayscale запустить новий фонд зі зниженими комісіями. Заявку на цей фонд вже подано до Комісії з цінних паперів та бірж (SEC) 11 березня, але точні терміни схвалення поки невідомі.