Експерти стверджують, що шорт-селлери розміщують мільярди на спадіння криптовалюти.

  • 27.03.2024 18:01
  • 4 хвилини читання
Експерти стверджують, що шорт-селлери розміщують мільярди на спадіння криптовалюти.

Незважаючи на буйний ринок криптовалют і різке зростання ціни Біткоїна, шорт-селлери залишаються скептичними і виставили мільярди доларів на опції зниження акцій, пов'язаних з криптовалютою.

Нагадаємо, що короткі продажі (Short Selling, також відомі як "шорт-селлінг" або "шортінг") полягають у взятті в борг цінних паперів, ціна на які повинна впасти в найближчому майбутньому. Ці цінні папери негайно продаються, а коли їх ціна падає, знову купуються, і борг повертається. Відсоток від такого коливання залишається у шорт-селлера.

Іншими словами, короткі продавці, або шорт-селлери, є інвесторами, які грають на спекуляціях і припускають, що ціна акцій або іншого активу знизиться. Вони беруть акції активу у брокера у позику і продають їх на відкритому ринку за поточною ціною, з метою купити їх назад пізніше за меншою ціною, повернути позичені акції брокеру і зберегти різницю як прибуток.

Більше інформації про те, як заробляють такі інвестори, можна знайти тут.

Бути проти Біткоїна? Зростання коротких продажів

За даними Bloomberg, компанія S3 Partners LLC повідомила, що цього року short-інтерес до фондового сектору, пов'язаного з криптовалютами, зріс до близько $11 млрд. Це свідчить про велику ставку проти стійкості поточного ралі.

Цікаво, що більшість цього інтересу спрямована на компанії MicroStrategy Inc. та Coinbase Global Inc., які забирають більше 80% всіх ставок проти сектору криптовалют.

Таке становище привело до того, що шорт-продавці втратили приблизно $6 млрд через те, що річний зріст Біткоїна більше 150% підтримав акції, пов'язані з криптовалютою. Незважаючи на ці втрати, "короткі продавці", схоже, не зупинилися і посилюють свої позиції проти сектора.

За Ігорем Дусанівським, керівником американської компанії S3 Partners LLC, зростання коротких продажів - це стратегія, яку використовують деякі інвестори для передбачення "відкату" ралі Біткоїна.

У цікавому матеріалі легендарний трейдер Пітер Брандт поділився своїми спостереженнями щодо цінових трендів Біткоїна.

Небезпеки та можливі труднощі

Інсистування продавців коротких позицій у відношенні до акцій, пов'язаних з криптовалютами, може створити значні ризики, особливо якщо ринок не відповідає їхнім прогнозам. За даними Bloomberg, деякі акції у цьому секторі, такі як MicroStrategy, Coinbase і Cleanspark Inc., є дуже чутливими до "короткого стиснення" (short squeezes).

Це явище відбувається, коли шорт-продавці змушені купувати акції, щоб вийти зі своїх збиткових позицій, ненавмисно підвищуючи ціни і тиснучи на інших продавців коротких позицій.

У цьому році акції MicroStrategy зросли приблизно на 167%, а Coinbase і Cleanspark — на 58,60% і 85,16% відповідно, що демонструє потенціал для значного зменшення коротких позицій.

На фоні такої динаміки ринку в широкому криптовалютному секторі також спостерігається значна кількість ліквідацій. Дані від Coinglass свідчать, що лише за останню добу було ліквідовано позицій на суму понад $190 мільйонів.

Більшість з цих ліквідацій були позиціями відкриття, що складали близько 61,45%. Торговці Binance понесли основне навантаження цих ліквідацій, зазнавши втрат у розмірі $81,33 млн, що перевищило ліквідації на OKX, які становили $70 млн.

Ознайомтеся з іншими улюбленими матеріалами.

Скільки разів провалився Біткоїн?

Токен TON досяг нового історичного піку.

Три найкращі котячі меми цього тижня.

За інформацією з bitcoinist.com