Екстрадиція Квона до Південної Кореї затягується.

  • 22.03.2024 13:15
  • 3 хвилини читання
Екстрадиція Квона до Південної Кореї затягується.

Екстрадиція співзасновника Terraform Labs До Квона до Південної Кореї, ймовірно, призупинена після того, як 21 березня головний прокурор Чорногорії подав судовий протест. Про це повідомляє CoinDesk.

Верховна державна прокуратура Чорногорії повідомила, що рішення Вищого суду щодо екстрадиції Квона до Південної Кореї, а не до США, а також подальше підтвердження апеляційним судом було ухвалено в рамках "скороченого судового провадження", яке виходить за межі його повноважень, зазначено у заяві, опублікованій у четвер.

Вирішення щодо надання дозволу на екстрадицію Квона повинно прийматися виключно міністром юстиції Чорногорії.

Квона Має Діло

Чорногорія опинилася у центрі конфлікту між США та Південною Кореєю рік тому, коли Квон та його колега Хан Чан Чжун були заарештовані за спробу використання фальшивих костариканських паспортів на шляху до Дубая. Арешт Квона стався через шість місяців після того, як Інтерпол видав "червоне повідомлення" про його арешт, та через 10 місяців після краху його компанії Terraform Labs та екосистеми Terra на 40 мільярдів доларів.

Квон отримав кримінальні обвинувачення як у США, так і в Південній Кореї, проте після арешту він бореться за уникнення екстрадиції, оскаржуючи рішення суду.

Процес екстрадиції до США - це складний та довгий процес. Для того, щоб особу екстрадувати до американського суду, потрібно виконати декілька обов'язкових умов. По-перше, необхідно наявність угоди про екстрадицію між США та країною, де затримано підозрюваного. Також потрібно вказати конкретні злочини, які чекають на розгляд у американському суді. Крім того, важливо вказати, що екстрадиція не може здійснюватися у випадках політичного переслідування або якщо особа ризикує піддаватися тортурі чи нелюдському або принижуючому поводженню.

У лютому 2024 року Верховний суд Чорногорії вирішив екстрадувати Квона до США, відхиливши запит Південної Кореї. Захисна сторона наголосила, що це рішення суду не є остаточним і вони мають право на апеляцію.

Міністр юстиції Чорногорії, Андрій Мілович, вважає, що екстрадиція Квона є політичним рішенням.