ETF-фонди BlackRock і Fidelity, що інвестують у біткоїн, отримали величезну популярність.

  • 05.02.2024 11:00
  • 3 хвилини читання
ETF-фонди BlackRock і Fidelity, що інвестують у біткоїн, отримали величезну популярність.

В січні місяці спотові біткоїн-фонди компаній BlackRock і Fidelity стали одними з найбільших ETF за обсягом інвестицій, що загалом досягли приблизно $4,8 млрд. Про це повідомила аналітична компанія Morningstar.

Обсяг інвестицій в Ішерс Біткойн Траст (ІБІТ) склав близько 2,6 мільярда доларів США, що принесло йому восьме місце, тоді як Фідельіті Вайз Оріджин Біткойн ЕТФ (ФБТЦ) зайняв десяте місце з інвестиціями в 2,2 мільярда доларів. Згідно з даними YCharts, станом на 31 грудня 2023 року в США було понад 3100 ЕТФ.

Президент інвестиційно-консультаційної фірми ETF Store, Нейт Джерасі, відзначив, що фонди BlackRock і Fidelity є лідерами серед дев'яти нових фондів, що працюють із біткоїном. Він також зауважив, що спільний ETF від ARK Invest та 21 Shares, а також фонд Bitwise, які управляють активами менш як на $650 млн, розвиваються як "сильний середній клас". Джерасі передбачає, що у "недалекому майбутньому" активи цих фондів досягнуть $1 млрд.

Статистика щодо ефіртрейдерських фондів (ETF)

Звіт компанії Morningstar був опублікований після того, як американські біткоїн-фонди протягом шести днів поспіль зафіксували позитивний надхід коштів в розмірі приблизно $715 млн. За даними компанії BitMEX Research, більшість цих коштів була інвестована в фонди BlackRock та Fidelity.

За торгові дні з 26 січня по 2 лютого приплив грошей до дев'яти нових спотових біткоїн-фондів перевищив відтік грошей з GBTC, який тривав протягом тижня. 2 лютого ETF показав найнижчий відтік коштів - 144,6 мільйона доларів.

Біткоїн-ETF: доступ до криптовалюти для всіх

Щоб привернути більше клієнтів на ринку інвестицій, компанії BlackRock, Franklin Templeton та VanEck впершу чергу використали рекламу своїх продуктів на основі біткоїна в пошуковому сервісі Google. Ця можливість стала доступною з 29 січня.

Наразі, реклама відображається при пошуку запитів про "біткойн ETF" та "спотовий біткойн ETF".