Федеральна резервна система не має наміру знижувати відсоткову ставку до кінця цього року. Тепер усі увагу приковано до подальшої долі та перспектив криптовалюти Біткоїн.

  • 04.04.2024 11:30
  • 4 хвилини читання
Федеральна резервна система не має наміру знижувати відсоткову ставку до кінця цього року. Тепер усі увагу приковано до подальшої долі та перспектив криптовалюти Біткоїн.

Федеральна резервна система рішуче спрямована на зниження інфляції до 2% і готова утримувати відсоткові ставки незмінними на тривалий період. Біткоїн та інші альткоїни піддаються тиску.

У середу, 3 квітня, глава Федеральної резервної системи, Джером Пауелл, разом з іншими представниками, заявив, що потрібно провести більше обговорень перед тим, як приймати рішення про зниження відсоткової ставки.

Більшість фінансових аналітиків очікували, що перше зниження ставок відбудеться до червня 2024 року, однак наразі немає ніякої впевненості в цьому питанні. Це означає, що ризикові активи, такі як Біткоїн та акції, можуть переживти період більшої консолідації перед подальшим зростанням.

Джером Пауелл вказує на дані щодо зайнятості.

У своїй промові в Стенфордській вищій школі бізнесу Пауелл наголосив, що недавні звіти про зростання робочих місць і інфляцію перевищили очікування. Він зауважив, що хоча багато політиків підтримують можливе пониження ставки пізніше цього року, такі дії будуть прийняті лише у випадку "впевненості у тому, що інфляція стійко знижується до цільового показника ФРС у 2%".

Пауелл та ФРС поділяють спільну позицію щодо балансування ризиків, пов'язаних зі зниженням відсоткових ставок до досягнення відповідного рівня.

У середу президент Федерального резерву Атлантичний Рафаель Бостік висловив свою думку у відношенні до відсоткових ставок в окремих коментарях для CNBC. Він висловив припущення, що зниження ставок не є доцільними до четвертого кварталу цього року. Бостік передбачає, що в 2024 році буде цілком обґрунтованим зниження на чверть відсоткового пункту, що є менше, ніж очікують більшість його колег, які прогнозують три або більше знижень.

Ми спостерігаємо, що інфляція різко прискорилася. Якщо економіка буде розвиватися так, як я передбачаю, що означатиме подальший ріст ВВП і зайнятості, а також поступове зниження інфляції протягом року, я вважаю, що нам буде слід розпочати зниження ставок наприкінці поточного року, у четвертому кварталі.

Ціна криптовалюти Біткоїн знаходиться під тиском.

Високі процентні ставки завжди були обмежувальним чинником для ризикованих активів, таких як Біткоїн, інші криптовалюти та акції. Отже, якщо Федеральна резервна система відкладе своє рішення, BTC та криптовалюти можуть перейти в більш тривалу фазу консолідації.

Провайдер онлайн даних Santiment повідомляє, що падіння Біткоїна до $65 500 викликало хвилеподібний ефект на криптовалютному ринку. За останні сім днів загальна ринкова капіталізація зменшилася на 3,61%, а обсяг торгів знизився на 18,84% порівняно з попереднім тижнем. З іншого боку, інституційний попит на BTC залишається високим.

Федеральна резервна система (ФРС) має дві основні мети: контроль інфляції та максимізація зайнятості. Зазвичай, політику ФРС характеризують як "голубину" чи "яструбину" в залежності від того, на яку мету вона акцентує увагу. Якщо ви бажаєте детальніше ознайомитися з цим питанням, запрошуємо прочитати нашу статтю "Голубиний та яструбиний: ключові відмінності грошово-кредитної політики ФРС США".

Ви могли не помітити:

  • Уряд США переказав $2 мільярди в біткоїнах на Coinbase: наслідки Правительство США перевело $2 миллиарда в биткоинах на Coinbase: последствия
  • Важливі події для криптовалютного ринку у квітні.
  • Основні складові успішної стратегії у криптовалютній торгівлі