Федеральна резервна система США вирішила не змінювати відсоткову ставку: як відреагувала криптовалюта Біткоїн.

  • 01.02.2024 07:46
  • 6 хвилин читання
Федеральна резервна система США вирішила не змінювати відсоткову ставку: як відреагувала криптовалюта Біткоїн.

Ціна Біткоїна знизилася на 2,5% після того, як ФРС зберегла відсоткові ставки на колишньому рівні та розчарувала сподівання на їхнє зниження в наступному місяці.

Народний банк все ще не готовий припинити стримування інфляції за допомогою високих процентних ставок. І, можливо, не буде готовий до наступного засідання в березні, як очікували фінансові ринки.

В середу Федеральна Резервна Система США залишила ключову ставку за федеральними фондами без змін на найвищому рівні, який триває уже 22 роки, в діапазоні між 5,25% і 5,50%. Регулятор заявив, що він очікує більшого прогресу в боротьбі зі зростанням цін, перш ніж знижувати ставки.

На пресконференції, що відбулася після оприлюднення заяви, голова ФРС Джером Пауелл заявив:

"На мою думку, комітет не досягне достатнього рівня впевненості до місячного засідання в березні".

Рішення, прийняте ФРС, наразі тримає відсоткові ставки за іпотекою, кредитними картками, автокредитами тощо на найвищому рівні за останні десятиліття. Це має вплив на бюджети домогосподарств та загальну економіку, які відчувають тиск від таких високих ставок. Такі ставки призначені для стримування інфляції, але при цьому утруднюють запозичення та витрати.

Суть полягає в тому, що коли Федеральна резервна система знижує ставки, вартість позичкового капіталу знижується, що сприяє загальному зростанню споживчої активності і більшій нахилі до економічних ризиків.

З початку березня 2022 року Федеральна резервна система (ФРС) здійснила 11 підвищень відсоткових ставок, загалом підвищивши їх на 525 базисних пунктів. Крім того, ФРС продовжувала використовувати інший ефективний інструмент у своєму боротьбі з інфляцією - продаж своїх активів, переважно цінних паперів, забезпечених іпотекою, з метою виведення грошей з фінансових ринків. Ця політика, відома як квантитативне послаблення, має велике значення в антиінфляційному арсеналі ФРС.

Політика була посилена одночасно зі збільшенням відсоткових ставок, відмовляючись від кількісного пом'якшення, яке Федеральна резервна система здійснювала під час пандемії, коли вона закуповувала цінні папери на мільярди доларів, щоб забезпечити ринки грошима і підтримати економіку під час рецесії, спричиненої Covid-19.

Комітет проведе наступне засідання 19-20 березня.

Реагування Біткоїна

Ціна Біткоїна знизилася більш як на 2,2% безпосередньо після оголошення FOMC. На момент написання цієї статті актив торгується за $42 100. Аналітик компанії IG Markets, Тоні Сікамор, вважає, що агресивна політика Федеральної резервної системи може наражати американські акції і ризикові активи, включаючи криптовалюти, на проблеми.

"Якщо завтра не буде оприлюднено звіти про прибутки від Apple, Amazon і Meta, очікуйте зниження ціни американських акцій у найближчі сесії, що позначиться на інших ризикових активах, включаючи Біткоїн", - повідомив Сікамор.

Експерт додав, що ймовірніше за все, Біткоїн продовжить зазнавати зниження в своїй торгівлі через зростання ризику, спричиненого позицією Федеральної Резервної Системи (ФРС).

Сьогоднішнє засідання FOMC викликало розчарування серед тих, хто сподівався на зниження ставки ФРС у березні, а також зміцнило стрімкий потік відмови від ризику через провальні звіти про прибутки Microsoft, Alphabet і AMD, що були оприлюднені вчора.

Сікамор уточнив, що інвестори можуть очікувати розгону до рівня приблизно $45 000, після чого ціна повернеться навколо $30 000. Після цього, за словами Сікамора, він передбачає відновлення загального позитивного тренду Біткоїна.

Цікаво, що криптовалютна екосистема виявилася одним із найбільших бенефіціарів підвищення відсоткових ставок, оскільки такі інвестори, як MicroStrategy, використовують Біткоїн як засіб збереження, щоб захистити себе від інфляції.

Проте, через зниження ставок традиційні інвестори зможуть мати доступ до більшого обсягу грошових ресурсів і можуть стати більш зацікавленими в інвестуванні в спотові біткоїн-ETF, які раніше отримали затвердження від Комісії з цінних паперів і бірж (SEC).

Познайомтеся з іншими популярними статтями.

  • Голубий та яструбиний: основні відмінності грошово-кредитної політики Федеральної резервної системи Сполучених Штатів Америки.
  • Visa та Transak об'єднають зусилля для спрощення перетворення криптовалют на фіатні гроші.
  • Екс-співробітник Білого дому зробив несподіваний прогноз щодо ціни на Біткоїн.