Федеральне бюро розслідувань США попереджає про ризики використання незареєстрованих сервісів з Bitcoin.

  • 26.04.2024 14:31
  • 3 хвилини читання
Федеральне бюро розслідувань США попереджає про ризики використання незареєстрованих сервісів з Bitcoin.

Федеральне бюро розслідувань (ФБР) США попереджає американців про використання незареєстрованих криптовалютних сервісів, які не пройшли процедуру "Знай свого клієнта" (KYC). Інформацію про це поширив Bitcoin Magazine.

Правоохоронці у відповідному оголошенні закликали американців співпрацювати тільки з зареєстрованими компаніями, які надають фінансові послуги (MSB) і дотримуються правил протидії відмиванню грошей (AML). ФБР зазначає, що не виконання цих вимог може призвести до фінансових проблем під час правоохоронних операцій, особливо якщо кошти будуть змішані з незаконно отриманими грошима.

У попередженні зазначено, що сервіси, що свідомо сприяють незаконним транзакціям або порушують федеральне законодавство, будуть розслідуватися правоохоронними органами, і користувачі цих сервісів можуть втратити доступ до своїх коштів під час проведення правоохоронних операцій.

Кримінальні угруповання

Незважаючи на важливі переваги, які пропонує Біткоїн, його продовжують неправильно пов'язувати зі злочинними діяннями. У відміну від традиційних фінансових систем, які часто вимагають ідентифікації та розкриття особистих даних, Біткоїн надає свободу та відносну анонімність своїм користувачам. Це досягається за допомогою використання псевдонімів та шифрування, що робить важчим відстеження транзакцій. Однак варто зазначити, що всі транзакції зберігаються в публічному реєстрі - блокчейні, який може бути проаналізований і, в загальному рахунку, деанонімізований.

Кримінальні елементи почали розуміти це і стали використовувати у своїй роботі не Bitcoin, а більш анонімну наявність. Це підтверджується дослідженнями. Зокрема, обсяги незаконних операцій з використанням біткоїна значно зменшилися за останні сім років.

Боротьба із біткоїн-сервісами

Боротьба проти анонімності починає набирати обертів у США. Недавно засновники гаманця Samourai Wallet, спрямованого на збереження конфіденційності, Кеонн Родрігес і Вільям Лонерган Гілл, були заарештовані за звинуваченнями від Міністерства юстиції США.

Обвинувачення ґрунтуються на твердженнях, що Родрігес і Гілл через свою компанію допомагали здійсненню незаконних транзакцій на суму понад $2 млрд і відмивали понад $100 млн.