Вплив затвердження спотових біржових фондів на Ethereum чітко спостерігався на ринку деривативів, зокрема ф'ючерсів, який до цього моменту був досить спокійним.
Хоча затвердження біржових фондів Ethereum у США не спричинило масового зростання курсу ETH, воно призвело до значного зростання на ринку деривативів. Затвердження біржових фондів було сприйнято як важливий регуляторний прорив для криптовалют, що забезпечило новий рівень легітимності та доступності Ethereum.
Вплив цього схвалення чітко відчувався на ринку похідних інструментів, зокрема на ф'ючерсах, який до цього був відносно стабільним від початку року, повідомляє видання CryptoSlate.
У січні відкритий інтерес до ф'ючерсів на ETH склав трохи менше ніж $7 млрд, а відкритий інтерес до опціонів — $6,45 млрд. Ці показники залишалися стабільними до того моменту, коли ціна ETH стрімко зросла, досягнувши рекордних $3 343 29 березня.
Цей стрімкий ріст цін супроводжувався зростанням ф'ючерсного обсягу відкритих позицій до $10,57 мільярдів і опціонного обсягу відкритих позицій до $10,72 мільярдів. Проте справжня ейфорія почалася наприкінці квітня, коли на ринку почали очікувати затвердження ЕТФ.
29 квітня ціна Ethereum перевищила позначку у $3 500, а ф'ючерсний обсяг відкритих позицій зріс до $13,01 мільярда. Відкритий інтерес до опціонів досяг історичного максимуму в $15,34 мільярда, оскільки трейдери прагнули заробити на очікуваному затвердженні ETF.
Затвердження біржового фонду (ETF) ETH для торгівлі на біржі.
Затвердження ETF на спотовому ринку ETH не мало великого впливу на ф'ючерсний ринок. Наприкінці травня обсяг відкритих позицій на ф'ючерсних контрактах досяг історичного рекорду у розмірі $17,12 млрд. Проте на ринку опціонів не було помітного зростання відкритого інтересу після затвердження ETF.
Розподіл відкритого інтересу до ф'ючерсів між біржами свідчить про перевагу Binance на ринку - $6,24 млрд. Потім йдуть Bybit та OKX з обсягом OI відповідно $3,45 млрд та $2,25 млрд.
Великий обсяг відкритого інтересу на CME - $1,30 млрд - свідчить про активну участь інституційних інвесторів на ринку деривативів Ethereum, які, ймовірно, привертає регульоване середовище, що пропонує CME.
Незважаючи на те, що обсяг опціонів залишається нижчим за ф’ючерси, торгівля опціонами в цілому відображає тенденцію, яку ми спостерігали з ф’ючерсами на Ethereum. Обсяг опціонів досяг піку в $13,44 млрд 24 травня, і, хоча відбувся невеликий відкат до $12,67 млрд 28 травня, загальний тренд залишається позитивним.
Обсяг угод ETH на Deribit свідчить про великий інтерес до похідних інструментів. 22 травня він досягнув історичного максимуму в $3,38 млрд, що є значним зростанням порівняно з обсягом в $144 млн на початку року.
Незважаючи на те, що ринок опціонів все ще досить сильно пов'язаний з Deribit, розподіл відкритого інтересу до ф'ючерсів між різними біржами демонструє високу конкуренцію на ринку. Значний зріст ф'ючерсів та опціонів в поєднанні зі збільшенням обсягів торгів на Deribit свідчить про збільшення капіталу та інтерес до деривативів на Ethereum.
Схвалення минулого тижня спотових ETF, безперечно, сприяло цьому зростанню, підвищивши ліквідність ринку.
Можливо, вас зацікавить це.
- Криптовалютні опціони та ф'ючерси: Як отримати прибуток від деривативів на ринку криптовалют.
- Яка криптовалюта буде наступною, що отримає свій спотовий біржовий фонд у США?
- Трейдери були розчаровані тим, що довгоочікуваний ф’ючерсний ETF на Ethereum не виправдав їхніх очікувань.