Фонд Bitcoin, що належить компанії BlackRock, залучив понад 400 інвесторів.

  • 17.05.2024 12:00
  • 3 хвилини читання
Фонд Bitcoin, що належить компанії BlackRock, залучив понад 400 інвесторів.

Фонд Bitcoin компанії BlackRock за перший квартал залучив 414 акціонерів, що є вражаючим результатом і побив усі рекорди. Про це написав аналітик Bloomberg з питань ETF Ерік Балчунас у своєму профілі в соціальній мережі X.

Фонд IBIT, який належить компанії BlackRock, вразив у своєму першому сезоні збором 414 зареєстрованих інвесторів, що є рекордом. За словами експерта, мати навіть 20 інвесторів у такому новому фонді є великою рідкістю.

Протягом останніх місяців і півтора надходила фінансова звітність від компаній за перший квартал 2024 року. Це дало уявлення про те, хто саме купував спотові біткоїн-ETF і які акції вони придбали.

За даними аналітиків, найбільш швидким ростом відзначився біржовий ETF BlackRock, який збільшився з нуля доларів у під управлінні на момент запуску в січні до 16,7 мільярдів доларів в активах під управлінням станом на четвер, 16 травня.

Найбільшою кількістю акцій IBIT володіє компанія Millennium Management, яка вклала сюди $844 млн. На другому місці розташувались Schonfeld Strategic Advisors і Aristeia Capital з інвестиціями відповідно $248 млн і $163 млн, згідно з інформацією від Fintel.

У чому секрет популярності біткоїн-ETF?

Фонди біткоїн-ETF стали популярними завдяки можливості надати простий, безпечний і регульований спосіб інвестування в біткоїн без необхідності прямого володіння. Ці фонди дозволяють інвесторам отримати доступ до ринку біткоїна через традиційні фондові біржі, що значно полегшує процес купівлі та продажу.

Біткоїн-ETF дозволяють уникнути технічних проблем і ризиків, пов'язаних зі зберіганням і безпекою. Інституціональні інвестори також високо цінують ці фонди за їх дотримання регуляторних вимог, що збільшує довіру до біткоїна як інвестиційного активу. Включення біткоїн-ETF до портфеля допомагає знизити ризики і може збільшити дохідність, що робить їх популярними серед різних типів інвесторів.

Хто саме з фінансових інституцій інвестував у біткоїн-ЕТФ?

Крім великих компаній, інтерес до біткоїн-ETF проявила Інвестиційна рада штату Вісконсин (SWIB). Виявилося, що вони також мають позиції в спотових біржових фондах біткоїну від компаній Grayscale і BlackRock. Таким чином, пенсійна система штату Вісконсин тепер може мати доступ до інвестицій у біткоїн.