FTX продала посідані акції фонду Grayscale за сумою 1 мільярд доларів.

  • 23.01.2024 11:46
  • 4 хвилини читання
FTX продала посідані акції фонду Grayscale за сумою 1 мільярд доларів.

Про продаж акцій спотового біткоїн-ETF компанії Grayscale Investments, вартістю приблизно $1 млрд, повідомляється, що банкрутована біржа FTX здійснила таку угоду за даними, наданими CoinDesk.

Однобоко інвестори здійснили продаж акцій Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) на суму понад $2 млрд від того моменту, як вони були перетворені на біржовий фонд в початку цього місяця.

11 січня розпочалися торги 11 біткоїн-фондів ETF, після того як Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) нарешті схвалила їх, не зважаючи на тривалі затримки. Однак, фонд Grayscale уже протягом 10 років існував як менш привабливий закритий інструмент, набравши майже $30 млрд активів, поки його не перетворили на ETF за затвердженням SEC.

Під час, коли нові інвестиційні фонди, надані компаніями, такими як BlackRock та Fidelity, збільшили свій капітал, GBTC витратив мільярди доларів на виведення біткоїнів.

Отримані дані свідчать про те, що більшість цих коштів припала на FTX. 22 мільйони проданих нею акцій, які звели частку FTX у GBTC до нуля, коштували приблизно 1 мільярд доларів.

Ціна біткоїна впала після затвердження ETF, що суперечить великим надіям, які люди мали до цього рішення SEC. Біткоїн-ETF планувалися як спрощений спосіб для звичайних людей інвестувати у біткоїн, тому курс BTC був надто оптимістично передбачений.

Натомість, вартість біткоїна знизилася. Теоретично зараз, після того як FTX припинила продавати свої великі пакети акцій, тиск на продаж може послабитися, оскільки ліквідація активів банкрута є відносно рідкісною подією.

На що ми можемо розраховувати, якщо мова йде про FTX?

Як і багато інших великих криптобірж, FTX отримувала прибуток за рахунок різниці між ціною акцій фонду Grayscale та вартістю біткоїна, який є базовим активом цього фонду. Станом на 25 жовтня 2023 року, за даними звіту від 3 листопада 2023 року, FTX володіла 22,3 мільйонами акцій GBTC, що вартують $597 мільйонів.

Вартість GBTC, якими володіє FTX, збільшилася наближено до $900 млн, якщо визначати це за першим днем торгів біткоїн-ETF Grayscale на біржі NYSE Arca 11 січня, коли він закрив торгову сесію з ціною $40,69.

Згідно з документами, FTX володіла акціями п'яти трастів Grayscale (а також майже 3 млн акцій у статутному трасті, який керується провайдером ETF Bitwise) на брокерському рахунку ED&F Man Capital Markets, яка нині відома як Marex Capital Markets Inc.

Компанія Марекс відмовилася від коментарів. Galaxy Digital, експерт в торгівлі криптовалютами, який допомагає в продажу активів, що належать банкруту FTX, також відмовився від коментарів.

У понеділок торгова фірма Alameda Research, яка має зв'язок з FTX, вдавалася до добровільного відкликання позову, в якому заявлялося, що Grayscale збирає надмірні комісії.

Якою є ситуація з FTX?

Крах біржі FTX у листопаді 2022 року став однією з найбільш відомих подій у сфері Bitcoin та криптовалют. Суд, що вирішував суперечку з кредиторами торгової площадки, дозволив провести аукціон, на якому було продано 35 елітних нерухомостей, що належали банкрутій біржі.

Керівна компанія планує реалізувати ці активи з метою збільшення капіталу, який буде доступний для поділу серед власників рахунків та кредиторів FTX.