FTX виплатить більшу суму кредиторам, ніж очікувалось.

  • 08.05.2024 13:01
  • 3 хвилини читання
FTX виплатить більшу суму кредиторам, ніж очікувалось.

Банкрутна біржа FTX висунула нову пропозицію компенсації, за якою більшість кредиторів отримають відшкодування, що перевищує встановлені вимоги. Про це повідомлено у пресрелізі торгового майданчика.

Так, 98% кредиторів отримають не менше 118% від своїх вимог, всі інші клієнти платформи отримають 100% відшкодування коштів. Цей план також дозволить вирішити суперечки з державними та приватними зацікавленими сторонами без дорогих та затяжних судових розглядів. Згідно з прогнозами FTX, загальна вартість компенсацій становитиме від $14,5 млрд до $16,3 млрд. Ця сума включає активи під контролем самої біржі та її ліквідаторів. Торгова платформа змогла збільшити обсяг компенсації постраждалим клієнтам, уклавши низку угод. Зокрема, компанія домоглася поступок з боку урядових органів США.

У разі схвалення судом нового плану реорганізації, кредитори отримають відшкодування протягом 60 днів після набрання рішенням чинності.

Руйнація фондової біржі

Користувачі біржі втратили доступ до своїх коштів миттєво після того, як компанія FTX оголосила про своє банкрутство. Складнощі та нечіткість фінансових операцій на біржі, а також обвинувачення у шахрайстві та неправомірному використанні коштів клієнтів ускладнили процес відновлення та повернення грошей кредиторам.

На даний момент продовжується процес банкрутства та виведення активів компанії FTX. Кредитори та постраждалі сторони намагаються відновити принаймні частину своїх збитків шляхом подання судових позовів та урядових розслідувань.

Процес банкрутства - це юридична процедура, яка виникає внаслідок того, коли організація (або фізична особа) не може виплатити свої борги. У такій ситуації може бути запущений процес банкрутства, який полягає в ліквідації майна боржника для виплати його кредиторам.

Банкрутство FTX складається з двох окремих процесів, які відбуваються паралельно: за главою 11, що розглядається в суді штату Делавер у США, та процес офіційної ліквідації FTX Digital, дочірньої компанії FTX, що базується на Багамах.

Клієнтам, які постраждали, важливо знати, що обидві сторони погодилися працювати разом, щоб вони могли висловити свої вимоги до будь-якої організації і щоб жодна зі сторін не була звільнена без належної компенсації.