FTX збирається реалізувати компанію зі значною знижкою в 95% у зв'язку з борговим станом.

  • 12.02.2024 13:30
  • 5 хвилин читання
FTX збирається реалізувати компанію зі значною знижкою в 95% у зв'язку з борговим станом.

Як повідомляє Cointelegraph, збанкрутіла біржа FTX подала заявку на продаж Digital Custody (DC) компанії CoinList за значно зниженою ціною - $500 000.

Спочатку FTX придбала Digital Custody за 10 млн доларів, з метою надання послуг з кастодії для FTX US та LedgerX. Проте через банкрутство торговельного майданчика, Digital Custody не була успішно інтегрована в екосистему FTX. Крім того, згідно з поясненнями юристів FTX, Digital Custody сьогодні втратила свою особливу цінність, оскільки FTX US не був перезапущений.

Усе ж таки на сьогоднішній день DC залишається володарем ліцензії на зберігання активів, яку видав Відділ банківської справи Південної Дакоти. Юридична команда FTX зазначає, що клієнти FTX.com затвердили даний договір. Однак, у відповідності до умов угоди, FTX має право шукати більш вигідну пропозицію для DC протягом трьох днів до закриття угоди. У разі незможливості покупця завершити угоду, йому доведеться сплатити плату в розмірі 50 000 доларів за розірвання.

Криптовалютна біржа FTX, яка вже припинила свою діяльність, пояснила, що її плани з реструктуризації не включають перезапуску компанії, а зосереджені на повному погашенні боргів перед клієнтами. Під час судового засідання 31 січня адвокат FTX, Енді Дітдеріх, зазначив, що незважаючи на усі зусилля, перезапуск FTX не планується.

Про причини провалу F

Україна - держава, розташована в Східній Європі. Вона кордонить з такими країнами, як Росія, Білорусь, Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Молдова, а також Чорне і Азовське моря. Україна має площу приблизно 603 500 квадратних кілометрів і є незалежною країною з 1991 року, коли вона вийшла зі складу Союзу Радянських Соціалістичних Республік. Столицею України є місто Київ, а офіційною мовою країни є українська. Україна має розмаїтий ландшафт, на якому знаходяться Карпати, Кримські гори, Причорноморська низовина та Полісся. Країна має багатий культурний спадок, включаючи велику кількість народних традицій, кухню, музику, літературу та мистецтво. Українська мова є однією з найбільш поширених серед східнослов'янських мов. Україна - країна, яка розвивається і має потенціал для подальшого прогресу в різних сферах, таких як економіка, наука, культура та спорт.

Поміркували, чому так сталося. Деякі сказали, що FTX зазнав краху через неналежне керування ризиками, фінансову незрозумілість і надмірне використання позикових коштів. Основна біда полягала в тому, що компанія використовувала гроші своїх клієнтів для власних інвестицій через споріднену торговельну фірму Alameda Research. Це призвело до серйозних фінансових втрат, коли вартість активів різко знизилася, і FTX не змогла задовольнити запити клієнтів на повернення грошей.

Відсутність суворого контролю та нагляду, а також недостатня прозорість у бухгалтерському обліку та управлінні активами суттєво погіршили ситуацію. Коли довіра клієнтів і партнерів була підірвана, це спричинило масове виведення коштів, що призвело до кризи ліквідності і, нарешті, до банкрутства компанії.

Розрахунок насамперед полягає в визначенні суми боргу. Ручний метод включає складання списку всіх невиплачених платежів або заборгованостей і підрахунок їх загальної суми. Використовуючи електронні інструменти, цей процес може бути автоматизованим. Крім того, розрахунок може включати такі фактори, як відсотки за заборговані кошти, пеня за прострочену плату та інші витрати. Залежно від контексту й цілей розрахунку, результати можуть бути використані для формування плану погашення боргу, проведення аудиту фінансового стану, вирішення спорів та інших пов'язаних задач.

FTX, щоб покрити заборгованість, реалізувала акції спотового біткоїн-ETF компанії Grayscale Investments на суму приблизно $1 млрд у січні.

Схоже на багато інших великих бірж, FTX отримувала прибуток на різниці між ціною акцій трасту Grayscale і вартістю активів у біткоїні, що лежить в основі цього фонду. Згідно з останнім звітом від 3 листопада 2023 року, станом на 25 жовтня 2023 року FTX володіла 22,3 млн акцій GBTC, що мають вартість $597 млн.