Головний виконавчий директор компанії Ripple заперечує твердження про порушення безпеки.

  • 01.02.2024 13:01
  • 5 хвилин читання
Головний виконавчий директор компанії Ripple заперечує твердження про порушення безпеки.

Бред Гарлінгхаус розбив спекуляції про хакерське вторгнення в Ripple, вважаючи їх за погану журналістику.

Кілька годин назад стало відомо, що Ripple постраждав від серйозної кібератаки, внаслідок якої було викрадено 112,5 мільйонів доларів у монетах XRP. Ця звістка призвела до зниження вартості активу на приблизно 4%.

Подія, яка сталася 31 січня 2024 року, вразила всю галузь і викликала хвилю занепокоєння стосовно безпекових заходів, які застосовуються у великих організаціях, що працюють з криптовалютою.

За інформацією криптодетектива ZachXBT, початкова атака була здійснена з адреси, яка була ідентифікована як rJNLz3A1qPKfWCtJLPhmMZAfBkutC2Qojm.

Після успішного вторгнення в систему Ripple, зловмисники розпочали складну операцію з відмивання грошей. Здобуті кошти були перенаправлені на декілька бірж, включаючи Gate, MEXC і навіть провідний постачальник цифрових послуг Binance. Головною метою такого розподілу було приховати походження активів і ускладнити їх повернення.

Здається, що @Ripple був взломаний на ~213M XRP ($112.5M) Адреса джерела rJNLz3A1qPKfWCtJLPhmMZAfBkutC2Qojm До цього часу викрадені кошти відмиті через MEXC, Gate, Binance, Kraken, OKX, HTX, HitBTC, тощо pic.twitter.com/HKGYsLQeMv - ZachXBT (@zachxbt) 31 січня 2024 року

Кріс Ларсен, один зі співзасновників та виконавчий голова компанії Ripple , опублікував офіційне звернення, в якому розповів про розміри експлойту. Він наголосив, що скомпрометований гаманець належить його особистій адресі і не має ніякого відношення до компанії Ripple Labs. Крім того, він розповів про заходи, які вживаються для зменшення наслідків цього вторгнення в Ripple, включаючи співпрацю з правоохоронними органами.

Потім Ларсен пояснив, що цей випадок був ізольованим, заявивши, що всі гаманці Ripple захищені і не були скомпрометовані.

Проте, здається, його пояснення викликало сумніви у користувачів в мережі. Було багато додумок та зневажливих коментарів, що надсилались за його адресою. Гарлінгхаус, незадоволений чутками та спекулятивними повідомленнями, звернувся до X, щоб підтвердити Ларсена у його заяві.

"У зв'язку з деякими недбалостями та неправдивою інформацією, я бажаю знову заявити, що ЖОДЕН гаманець, що контролюється Ripple, не був скомпрометований. Кінець розмови", - зазначив генеральний директор компанії Ripple.

Зрозумно, що хакери використовують різноманітні способи для здійснення своєї незаконної діяльності. Кілька тижнів тому у мережі з'явилось фальшиве відео з генеральним директором Ripple. На ньому Гарлінгхаус намагався переконати користувачів подвоїти свої активи. Розповсюдження реклами було представлено як ініціатива для підтримки спільноти та адресовано лояльним клієнтам XRP. Проте все монети, очевидно, потрапили до шахраїв.

Новина про злом з’явилася в найнесприятливіший момент, оскільки сьогодні Ripple має розблокувати 1 мільярд XRP зі свого рахунку ескроу. Цей крок є частиною щомісячної практики компанії і завжди був предметом обговорень щодо його можливого впливу на ринкову вартість XRP.

У контексті різноманіття способів шахрайства, інвесторам і трейдерам рекомендується залишатися настороженими та уникати сумнівних посилань та електронних листів.

Раніше ми повідомляли про те, що компанія Ripple відміняє публічну ініціативу з першої публічної розмітки акцій (IPO) у Сполучених Штатах Америки. Тепер давайте подивимося, які наступні кроки будуть в цьому випадку.

Вам може бути це цікавим:

  • Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) збільшує юридичний тиск на компанію Ripple: наслідки.
  • Центральний банк Ірландії зареєстрував компанію Ripple як постачальника криптовалютних послуг.
  • Список найкращих криптопроектів, на які варто звернути увагу у 2024 році.