Грінпіс виступила проти схвалення біткойн-ЕТФ – причиною цього є стурбованість у зв'язку з екологічним впливом видобутку біткоїна та його негативними наслідками для навколишнього середовища.

  • 16.01.2024 17:23
  • 4 хвилини читання
Грінпіс виступила проти схвалення біткойн-ЕТФ – причиною цього є стурбованість у зв'язку з екологічним впливом видобутку біткоїна та його негативними наслідками для навколишнього середовища.

Міжнародна екологічна організація Greenpeace осудила рішення Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC), що дозволяє використовувати спотові біткоїн-ETF на ринку.

Нагадаємо, що спотові біткоїн-ETF розпочали свою торгівлю у четвер, 11 січня 2024 року. В результаті рішення SEC, заявки на запуск подібних продуктів від BlackRock, Bitwise, Grayscale, Hashdex, Valkyrie, BZX, Invesco, VanEck, WisdomTree, Fidelity і Franklin були схвалені, що дав змогу їм розпочати свою діяльність.

Це стало переломним моментом для криптовалютного ринку, обсяг якого наразі наближається до 2 трлн доларів. Включення Біткоїна (BTC) до регульованого інвестиційного інструменту, такого як спотовий ETF, дозволяє роздрібним інвесторам отримати доступ до інвестицій у криптоактиви через брокерів-дилерів. Це усуває потребу полагоджуватися на нерегульовані криптовалютні біржі.

У своєму заяві Greenpeace вказала, що такий хід був вигідним для Волл-стріт, але має потенціальні небезпеки для клімату та суспільства.

Екологічні захисники закликали фінансові установи, такі як BlackRock, Fidelity та інші, які вкладаються в криптовалюту, активніше долучатися до вирішення проблеми викидів вуглекислого газу.

Також прочитайте: Біткоїн третій день поспіль дешевшає: чи можливо повернення до рівня $34 000.

"Без суттєвих змін, які можна виміряти на практиці майнінгу біткоїнів у найближчому майбутньому, це становить серйозні проблеми для наших зусиль зі скорочення викидів вуглекислого газу та запобігання негативним наслідкам кліматичної кризи", - заявив Рольф Скар, директор з національних кампаній Greenpeace USA.

Вони зауважують, що разом із зростанням вартості біткоїна, збільшується його вплив на довкілля. Це через те, що майнери споживають більше електроенергії, яка виробляється переважно з викопного палива. Це призводить до збільшення викидів вуглекислого газу та водоспоживання.

Раніше ми повідомляли про те, що після схвалення 11 спотових біткоїн-фондів Комісією з цінних паперів та бірж США, найбільші компанії Волл-стріт, зокрема Vanguard і Edward Jones, почали обмежувати інвестиції своїх клієнтів.

Обмеження, які запровадилися щодо цього нового методу інвестування в криптовалюту, змусили деяких клієнтів переглянути своє ставлення до фінансових установ, які користуються цією можливістю.

Ми також згадували про вплив прийняття спотових біткоїн-ETF на криптоіндустрію.

Можливо, вас зацікавить:

Що означає біткоїн-ETF і чому всі про це розмовляють?

Чи можуть фонди ETF викупити всі біткоїни — це погляд аналітиків.

Гонитва традиційного фінансового сектору за біткоїн-ETF може негативно вплинути на саму криптовалюту Біткоїн, зауважає Артур Хейс.