Як навчитись економити гроші і почати заощаджувати – стратегія та 5 порад

  • 23.10.2023 17:47
  • 3 хвилини читання
Як навчитись економити гроші і почати заощаджувати – стратегія та 5 порад

Як навчитись економіти гроші і почати заощаджувати – стратегія та 5 порад

Багато людей хотіли б почати заощаджувати гроші, але не знають з чого почати і як правильно це робити. Неважливо, чи маєте ви великі амбіції щодо приросту вашого банківського рахунку, чи просто хочете накопичувати фінансовий запас на непередбачуваний майбутній час - важливо мати стратегію і дотримуватись нескладних правил.

Ось 5 порад, які допоможуть вам навчитись економити гроші та почати активний процес заощаджень:

1. Встановіть мету і розкажіть про неї своїм близьким. Обрати ціль як наприклад купити машину, оплатити освіту для дітей або погасити іпотечний кредит, допомагає зосередитись і викликає бажання економити. Розкажіть своїй сім'ї та друзям про свої плани - це буде додатковим стимулом для вас, і вони, можливо, навіть приєднаються до загальної справи.

2. Створіть бюджет. Огляньте свої витрати останніх місяців і визначте, на які позиції йшли ваші гроші. Для цього скористайтесь сервісами або додатками для контролю витрат. Запишіть усього на папері або в електронному вигляді. Після цього ви зможете призначити кожній позиції максимальну суму, яку готові витрачати, і уникнути непотрібних розтрат.

3. Запроваджуйте правило 50-30-20. За цим правилом, ви призначаєте 50% доходів на основні витрати - квартиру, харчування, комунальні платежі. 30% ви витрачаєте на розваги, подарунки, ресторани та інші задоволення життя. І лише 20% - заощаджуєте для майбутніх потреб.

4. Відкрийте окремий банківський рахунок для заощаджень. Отримавши зарплату, одразу перераховуйте 20% попереднього доходу на цей рахунок. Намагайтеся уникати транзакцій з цього рахунку без особливої потреби. Це буде вашим контрольованим запасом, який зростатиме з кожним місяцем.

5. Шукайте варіанти економії в повсякденному житті. Перегляньте свої підписки на соціальні мережі, стримайтеся від купівлі зайвих речей, заощаджуйте на харчових витратах (готуйте вдома, редукція м'ясних продуктів, свіжі овочі та фрукти замість шкідливих снеків). Навіть маленькі зміни в повсякденному житті можуть допомогти вам економити гроші.

Не заперечуйте проти накопичень і не відкладайте їх на потім. Почніть заощаджувати вже зараз. Часто треба лише змінити деякі грошові звички і перерозподілити ресурси. Заощадження варто розглядати як важливий етап фінансового планування. Пам'ятайте, що визначена мета, дисципліна і стратегія є ключем до успішних заощаджень.