Як стартапу отримати інвестиції: головні ідеї від Juscutum і Toloka.vc.

  • 02.04.2024 18:01
  • 7 хвилин читання
Як стартапу отримати інвестиції: головні ідеї від Juscutum і Toloka.vc.

28 березня юридична фірма Juscutum разом з інвестиційним синдикатом Toloka.vc провели захід на тему «Як стартапу відкрити двері до інвестицій. Відверті поради інвестора та юриста». Організатори зібрали представників стартап-ком'юніті, щоб поділитися корисними порадами та лайфхаками, які допоможуть молодим українським компаніям отримувати фінансову підтримку для свого подальшого розвитку.

Участь у заході була безкоштовною. Всі гості мали можливість приєднатися до зборів на підтримку проекту "Культурний Десант" та благодійного фонду "Гуркіт".

Вступну промову відкрила партнерка та генеральний директор компанії Juscutum, Ірина Біляєва. Ірина поділилася своїм досвідом залучення інвестицій у стартапи, які були створені командою Juscutum. Вона підкреслила, що цей шлях був складним і вимагав великих зусиль. Тому набуття необхідних знань та інструментів для успішної співпраці з інвесторами є дуже важливим для всіх, хто хоче успішно розвивати свій бізнес. Ірина зауважила: "Часом здається, що маєш геніальну ідею, але без підтримки інвестора вона не матиме такого обсягу, як хотілося б".

Партнер Toloka.vc Тарас Кириченко поділився своїм досвідом як інвестор, підкресливши значення якісної презентації проєкту та формування потужної команди, яка здатна втілити свої ідеї.

Під час виступу Тарас передав важливі відомості, які можуть підвищити довіру та зацікавленість потенційних інвесторів у вашому стартапі.

  1. Займайтеся стартапами та бізнесом на міжнародному рівні. Розробляйте продукти для світового ринку. Продавайте їх і в Україні, а не лише за кордоном.
  2. Ваш стартап повинен вирішувати конкретну проблему. Вам необхідно чітко зрозуміти, чи існує ця проблема насправді і чи готові люди платити за рішення цієї проблеми.
  3. При презентації свого стартапу акцентуйте увагу на потенційному зростанні. Інвестори зацікавлені в компаніях, які будуть регулярно досягати результатів.
  4. Для інвесторів важливі числові показники. Вам необхідно мати інформацію про такі показники, як витрати на привертання клієнтів (CAC), вартість утримання клієнтів (LTV), місячний регулярний дохід компанії (MRR), оборот товарів (GMV) та інші. Чим більше цих цифр, тим краще.
  5. Підготуйте якісну презентацію з відповідями на усі ключові запитання, які можуть виникнути у потенційного інвестора. Презентація повинна бути лаконічною та доступною.
  6. Мрії керівника або засновника повинні бути амбітними. Необхідно мати знання та вміння, щоб здійснити ці мрії на життя.
  7. Пам'ятайте не лише про свої власні потреби, але й про потреби інвестора.
  8. Мають мати постійний запас коштів на 6-12-18 майбутніх місяців.

В останній частині Тарас підкреслив важливість якісного нетворкінгу та розвитку мережі контактів: "Щоб отримати 1 інвестицію, вам потрібно зустрітися з 100 інвесторами".

Цікавою темою є дослідження того, куди вкладають свої кошти найбагатші люди світу.

Петро Білик, керівник практики Технологій та інвестицій, AI, CIO компанії Juscutum, продовжив захід. Він докладно розглянув питання юридичного структурування, зосереджуючись на наступних темах:

  1. Регулювання взаємин між засновниками стартапу. Петро відзначив важливість чіткої урегулювання прав та обов'язків між учасниками, а також створення механізмів вирішення можливих конфліктів.
  2. Регулювання відносин з інвесторами. Було сказано про значимість створення прозорих та вигідних умов співпраці з інвесторами. Були розглянуті ключові юридичні документи для залучення інвестицій, такі як Termsheet, Shares Subscription Agreement, SAFE, SPA, Convertible Note/Loan та Advanced Subscription Agreement (ASA).
  3. Вибір юрисдикції. Петро підкреслив важливість вибору відповідної юрисдикції для реєстрації стартапу. Він проаналізував різні варіанти та їх вплив на оподаткування, регулювання та інші аспекти діяльності компанії. Петро відзначив, що серед найпопулярніших юрисдикцій сьогодні є: США, Велика Британія, Естонія, Сінгапур та Гонконг.
  4. Створення систем управління компанією. Він поділився практичними порадами щодо розробки ефективних систем корпоративного управління, включаючи організацію управлінської структури, процеси ухвалення рішень та контроль за їх виконанням.
  5. Петро розглядав вихід із стартапу, досліджуючи стратегії виходу та вказуючи на значення адекватного планування й правильного оформлення цього процесу.

Після індивідуальних виступів розпочалася панельна дискусія, під час якої експерти обговорили свої думки та погляди з гостями заходу. Під час сесії Q&A спікери відповіли на питання з аудиторії, надавши конкретні поради та рекомендації. Учасники отримали від Juscutum бонус у вигляді безкоштовних консультацій та шаблонів документів для вирішення питань з інвесторами.

Захід завершився інтенсивним нетворкінгом, під час якого всі бажаючі мали відмінну можливість не лише налагодити нові контакти та обговорити потенційну співпрацю, але й презентувати свій стартап інвестору.

Якщо ви пропустили участь у заході, відеозапис події доступний за посиланням juscutum.com.

Компанія Juscutum та Toloka.vc щиро вдячні всім учасникам за активні дискусії та цікаві питання на заході. Цей мітап став платформою для спілкування підприємців, інвесторів та експертів галузі. Зустріч підтвердила важливість спільної роботи для створення міцної та успішної екосистеми українських стартапів. Також висловлюємо щиру вдячність медіапартнерам заходу: SPEKA, PaySpace Magazine, Dev.ua.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами: Вивчіть інші популярні матеріали.

Інвестиції від зірок: куди відомі всесвітні зірки вкладають гроші для максимального прибутку.

Звіт KPMG про інвестиції у фінтех відображає їхню зміну.

Як обрати успішні інвестиції: поради для початківців.