Як впливає прийняття спотових біткоїн-ETF на криптоіндустрію?

 • 16.01.2024 17:35
 • 9 хвилин читання
Як впливає прийняття спотових біткоїн-ETF на криптоіндустрію?

Давайте розглянемо, які зміни та виклики можуть випливати зі спотового біткоїн-ETF та як це вплине на криптоіндустрію в цілому.

У нічі з 10 на 11 січня відбулося важливе подію. Комісія з цінних паперів та бірж США санкціонувала запуск ETF на Біткоїн. Це означає, що тепер великі інвестори зможуть заробляти на зміні курсу першої криптовалюти зі ще більшою простотою.

Незважаючи на багаточисельні відмови, SEC переглянула свою позицію після того, як у серпні суд видав постанову щодо відхилення заявки Grayscale Investments. Суд посилається на необхідність вирішення побоювань щодо можливостей маніпулювання ринком.

Усього одинадцять ЕТФ з'являться на наступних торгових платформах у підсумку.

 • NYSE Arca оголосила про запуск трьох нових конвертованих біткоїн-трастів - Grayscale, Bitwise Bitcoin ETF і Hashdex Bitcoin ETF.
 • На ринку NASDAQ представлені інвестиційні фонди iShares Bitcoin Trust від компанії BlackRock і Valkyrie Bitcoin Fund.
 • Cboe BZX Exchange: ARK 21Shares Bitcoin ETF, Invesco Galaxy Bitcoin ETF, VanEck Bitcoin Trust, WisdomTree Bitcoin Fund, Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund та Franklin Bitcoin ETF.

Запропоновано нову можливість для інвесторів - придбання акцій спотових біржових фондів, які здійснюють покупку біткоїнів для підтримки відповідних цінних паперів. Це означає, що великі капіталовкладники зможуть заробляти на коливаннях курсу, не маючи відповідальності за збереження самого біткоїна.

Значимість схвалення біткоїн-ETF у США

Схвалення фонду Біткоїна Комісією з цінних паперів і бірж США відіграє ключову роль у розвитку криптовалютної галузі. Ця подія встановлює законність і відкриває шлях до подальшого визнання Біткоїна, що має велике значення для всього криптовалютного сектору.

Ця ситуація розгортається на фоні протистояння між криптовалютною галуззю та Секом (Комісією з цінних паперів і бірж США), яка посилює свій контроль над цим сектором. І на цьому конкретному полі битви перемагає криптовалютна галузь.

 • Глобальне значення: Незважаючи на те, що спотові біткоїн-фонди вже існують у Канаді та Європі, їхнє затвердження у Сполучених Штатах має виключне значення. США є місцем розташування деяких з найбільших управляючих активами та інституційних інвесторів у всьому світі.
 • Фінансові очікування: Неясні фінансові наслідки появи спотового ETF Біткоїна. ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO.P), перший ф’ючерсний ETF на Біткоїн, який був схвалений Комісією з цінних паперів і бірж США у 2021 році, в день свого відкриття продав акції на суму близько 1 млрд доларів. Експерти припускають, що спотовий біткоїн-фонд може втриматися в триразовому перевищенні цієї суми в перший же день і, за деякими оцінками, досягти 55 млрд доларів протягом п'яти років.
 • Динаміка ринку: Незважаючи на те, що Біткоїн зазнав 70-відсоткового зростання з моменту прийняття рішення в справі Grayscale, передбачення його подальшої траєкторії залишається складною задачею. Аналітики наголошують на тому, що такі фактори, як відсоткові ставки, ймовірно, відіграють більш суттєву роль у визначенні масштабів зростання Біткоїна.

У відповідь на затвердження Комісією з цінних паперів і бірж США, ціна Біткоїна слабо зросла і тимчасово досягла позначки $47 000. В даний час трейдери уважно спостерігають за динамікою ринку і з нетерпінням чекають припливу коштів у відносно нові фінансові продукти, які одержали схвалення.

Як працює біржовий фонд (ETF) для біткоїна (BTC)

Біткоїн-ЕТФ будуть підкріплені біткоїнами, які були придбані на криптовалютних біржах і зберігаються в спеціальних кастодіанів, таких як Coinbase Global.

Основні активи цих ІТФ відображатимуть бенчмарк, пов'язаний з Біткоїном. Деякі з них будуть відстежувати індекс CF Benchmarks, підприємства-філії Kraken, що об'єднує дані про торги на різних ринках Bitcoin/USD, керованих відомими криптовалютними біржами.

Емітенти біткоїн-ЕТФ планують стягувати комісію від 0,20% до 0,8%, що значно менше, ніж середня комісія, що спостерігається на загальному ринку ЕТФ.

Придбання BTC у порівнянні з придбанням ETF.

Спотовий біткоїн-фонд пропонує інвесторам зручний спосіб брати участь у русі ціни Біткоїна без складнощів та ризиків, пов'язаних з безпосереднім володінням криптовалютою. Купівля електронно-торговельних фондів (ETF) вирішує такі проблеми, як створення криптогаманців та робота з рахунками на різних криптобіржах, деякі з яких відрізняються слабкою кібербезпекою й схильністю до зламу.

ЕТФ працюють у регульованому середовищі фондових бірж, забезпечуючи можливість доступу до них через розрахункові рахунки роздрібних інвесторів під суворим контролем. Структура ЕТФ забезпечує збільшену доступність Біткоїна для інституційних інвесторів, зокрема тих, хто має обмеження на прямі інвестиції в криптоактиви.

Інвестори Ethereum радіють затвердженню біткоїн-ЕТФ

Незабаром після оголошення про схвалення біткоїн-ETF ціна Ethereum (ETH) стрімко піднялася до рівня $2 600. Декілька ринкових аналітиків вже прогнозують, що ETH, ймовірно, перевершить BTC у першому кварталі 2024 року. Спекуляції щодо ETF Біткоїна змусили трейдерів звернути увагу на Ethereum, в очікуванні новин про схвалення ETF Ethereum.

Комісія з цінних паперів і бірж США планує ухвалити рішення стосовно заявок на ф'ючерсний Ethereum ETF у травні. Серед компаній, які очікують схвалення, є такі великі гравці, як BlackRock, Invesco, Ark, VanEck та Grayscale. Остання прагне замінити свій наявний Ethereum Trust (ETHE) на ETF.

Ф'ючерсні ETF на Ethereum - це інвестиційні продукти, які містять контракти, грунтуються на майбутній ціні криптовалюти. Такі ETF дозволяють інвесторам придбати акції в цьому пакеті, фактично, здійснюючи спекуляції щодо зростання або падіння ціни ETH у майбутньому.

Протягом останніх 24 годин становило понад 10% зростання ETH. Крім Ethereum, до свята приєдналися й інші альткоїни, зокрема Cardano. Ціна Cardano (ADA) зросла на 12,48% і в даний момент монета торгується на рівні 0,58 доларів при ринковій капіталізації в 20,5 млрд доларів. З урахуванням прориву на технічному графіку, ціна ADA може піднятися до 1 долара цього року.

У той самий час ціни на криптовалюту Avalanche (AVAX) та Polkadot (DOT) також збільшуються ─ на 11,47% та 14,6% відповідно.

Вам це може бути цікаво:

 • Що означає термін "біткоїн-ТЕФ" і чому весь світ говорить про них?
 • Чи здатні фонди ETF придбати всі біткоїни - це погляд аналітиків.
 • Гонитва традиційної фінансової сфери за створенням біткоїн-ЕТФ може завдати шкоди самому біткоїну. Про це повідомляє Артур Хейс.