Конференція "IT Meets Startups" виявилася майданчиком для зустрічі новаторів та досвідчених учасників стартап-екосистеми. Учасники отримали унікальну можливість не лише дізнатися про найсвіжіші тенденції у світовій індустрії стартапів, але й представити свої власні проекти потенційним інвесторам.
Конференція не просто надала теоретичні знання, але й практичні приклади виходу на міжнародні ринки та залучення інвестицій у складну економічну ситуацію. Участь у заході взяли провідні фахівці галузі, які поділилися своїми знаннями і досвідом, створивши можливість для спілкування та обміну ідеями для розвитку професійної кар'єри.
На зустрічі IT Meets Startups, організованій Львівським ІТ Кластером, були присутні журналісти PaySpace Magazine. Тому всі подробиці ви зможете знайти у нашому репортажі.
Де знаходити нові можливості?
На конференції IT Meets Startups, Каріна Кудрявцева, керівник екосистеми в Українському фонді стартапів і керівник проекту в EIT Community RIS Hub в Україні, ділилася про неймовірну стійкість та адаптивність українських стартапів, навіть в умовах війни.
"Ми спостерігаємо, як українські компанії в галузі продуктів та програмного забезпечення не лише вже заявили про себе на світовому ринку, а й показали значний потенціал і здатність пристосовуватися до будь-яких умов", - зауважила Кудрявцева. "Ці компанії вже відомі на ринку і їх кількість постійно зростає, незважаючи на інтенсивну конкуренцію та інші труднощі."
Також не забувайте читати: Перспективи та регулювання Штучного Інтелекту в Україні: звіт з IT Meets Tech.
За словами Кудрявцевої, незважаючи на всі виклики, українська індустрія стартапів показує вражаючу життєздатність: 62% наших стартапів вважають, що мають конкурентну перевагу у вигляді адаптивності. Вони продовжують працювати навіть у таких умовах, як відсутність електроенергії та обстріли. Український фонд стартапів, заснований у 2018 році, сприяє підтримці проєктів на ранніх стадіях.
З того часу фонд привернув та інвестував кошти понад 16 мільйонів доларів. Також було згадано про спеціальні програми, які фінансували понад 360 стартапів до початку війни, коли діяльність фонду була тимчасово призупинена. Але зараз фонд знову працює завдяки підтримці щедрих інвесторів.
Фонд розпочав нову ініціативу з метою підтримки проєктів у галузях інфраструктури, кібербезпеки, освіти та охорони здоров'я.
Наша мета полягає не лише в пошуку проектів, які допоможуть прискорити перемогу, але й у відновленні нашої країни. Ми не обмежуємось лише грошима, але також створюємо платформу для зустрічей, хакатонів та інших подій, щоб стартапи могли знайти інвесторів та партнерів для розвитку своїх проєктів - зазначила Кудрявцева.
Незабаром, представниця фонду розповіла учасникам про грантові програми, доступні для початківців-підприємців.
Програма грантів від Університету Південної Флориди та Західноукраїнського інноваційного фонду.
Програма грантів у партнерстві з Фондом Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) призначена для підтримки українських технологічних компаній з проєктами на ранніх етапах розвитку в 17 різних галузях на загальну суму 2,5 мільйона доларів США. Програма передбачає підтримку 75 стартапів!
Можливість отримати до 50,000 доларів США на етапі посіву та до 25,000 доларів США на попередньому етапі.
Допускається взяти участь для:
- Профінансовані проєкти в рамках грантових програм BRAVE1.
- Виробники, які виготовляють або створюють обладнання, матеріали, продукцію, товари та/або інші вироби військового призначення.
Зерна хоробрості
Нещодавно УФС стала ключовим партнером консорціуму "Насіння Мужності", у межах якого Європейська інноваційна рада виділить 20 мільйонів євро на розвиток інновацій в Україні.
Ініціатива Seeds of Bravery орієнтується на підтримку інноваційних проєктів, спрямованих на відновлення України, а також на технологічні проекти, що сприяють жіночому підприємництву. Гранти, які будуть видані в рамках програми UASEEDs, будуть базуватися на підходах УФС та матимуть різні розміри та цілі, від 10,000 до 50,000 євро. Кожен стартап може отримати до 60,000 євро фінансування у вигляді гранту.
СМІЛИВИЙ1
BRAVE1 - це кластер, який був створений для розвитку військових технологій в Україні. Його заснували Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство оборони України, Генеральний штаб Збройних Сил України, Рада національної безпеки та оборони, Міністерство стратегічних галузей України та Міністерство економіки України.
Основні шляхи розвитку включають:
- Сучасні технічні засоби розвідки.
- Засоби ракетно-артилерійської боєздатності.
- Безпека в інтернеті.
- Системи автоматизованого управління, зв’язку та захисту інформації.
- Системи радіоелектронної боротьби, протистояння технічному та інформаційному впливу.
- Шкупий інтелект.
- Автоматизовані та віддалено керовані системи.
- Безпілотні літальні апарати - це апарати, які можуть літати без участі людини.
- Засоби для усунення мін.
- Технології, пов'язані з космосом.
- Системи навігації та геоінформації.
- Медичне обладнання та технології для надання медичних послуг.
Грант на 25,000$ доступний для заявників, розробки яких отримали загальну оцінку (Q) від 6 до 9 балів після оборонної експертизи в рамках програми «BRAVE1», а також мають щонайменше 5 балів у категорії «поточний рівень готовності» (R3). Такі заявники мають можливість подати заявку на отримання гранту у розмірі до 25,000 доларів США.
Саміт інвестицій SelectUSA 2024
Програма USAID "Конкурентоспроможна економіка України" у співпраці з Американською комерційною службою, Міністерством цифрової трансформації України та Українським фондом стартапів запрошують українські стартапи приєднатися до відбору для участі на Ювілейному інвестиційному саміті SelectUSA 2024! Саміт відбудеться з 23 по 26 червня 2024 року у Вашингтоні, США.
Запрошуються молоді компанії, які відповідають таким умовам:
- Створюють новаторський технологічний продукт або послугу.
- Мають центральний офіс за межами Сполучених Штатів;
- У планах - розширення на американський ринок протягом наступних 2-3 років.
- позиціонують себе як українські та мають українську юридичну особу, від якої здійснюють свою діяльність.
- на ринку діють компанії, які були створені менше десяти років тому (починаючи з 1 січня 2014 року).
- Доходи стартапу за рік становлять менше, ніж $10 мільйонів.
- У них є до 40 працівників.
Лабораторія стартапів Glovo 2.0
Glovo спільно з Українським фондом стартапів оголошують про запуск другого набору команд для участі в річному конкурсі Glovo Startup Lab. Десять найкращих технологічних стартапів представлять свої проекти потенційним інвесторам та ключовим гравцям індустрії 18 червня на конференції PowerUp, яку організовує Glovo в Києві.
Які тімі можуть брати участь?
- Займаються роботою в галузі технологій.
- Перебувають на етапах Seed або Series A.
- Технологія має рівень готовності (TRL) 5 і вище.
- Мають зацікавленість, клієнтську базу та привернуті інвестиції.
- Існує готовий прототип (для стартапів у сфері апаратних засобів);
- Зареєстровані та здійснюють свою діяльність в межах України.
На щастя переможців чекає нагорода.
Перше місце - 20,000 євро та стажування в офлайні в Барселоні. Друге місце - 10,000 євро та стажування в офлайні в Барселоні. Третє місце - 5,000 євро та онлайн менторство від команди Glovo.
Як запустити проект на Kickstarter з українським товаром
Під час презентації «Як виступати на Kickstarter з українським продуктом», Андрій Кравчук, співзасновник ZAVOD, поділився своїм досвідом та основними порадами для українських стартапів, які прагнуть знайти фінансування та отримати визнання на міжнародному рівні.
"Якщо у вас є проєкт і ви опублікували його на Kickstarter, то люди, які його бачать, мають можливість фінансово підтримати вас, щоб ви могли розвинути свій проєкт, випустити продукт, а потім вони отримають цей продукт. Вони довіряють вам, їм сподобалася ваша ідея, вони вас підтримують, і всі залишаються задоволені", — пояснює Андрій.
Андрій наголошує на тому, що в Україні неможливо розміщувати продукти на Kickstarter через відсутність підтвердження країни на платформі. Тому потрібно знайти особу, наприклад, з американським паспортом, щоб зареєструвати проєкт на її ім'я. Чимало людей готові допомогти у цьому, вони беруть свою частку, але це сприяє розробці та публікації проєкту на Kickstarter.
Спочатку, необхідно мати ідею. Наприклад, якщо вирішили створити стілець, то потрібно знайти унікальність, якої немає у жодного іншого. Потім потрібно розробити прототип і знайти партнера для його виробництва. Основні складові успішного запуску на Kickstarter - це ідея, партнери, гроші та бажання реалізувати її. Після появи ідеї, знаходження партнерів та залучення необхідних коштів, можна починати реалізувати проект: створювати прототип, готувати контент, знімати відео та розміщувати на Kickstarter. Після запуску кампанії і збору коштів у вас є певний термін для розробки продукту.
Шлях до першого мільйона
Під час заходу відбулась цікава панельна дискусія на тему "Шлях до першого мільйона". Учасниками були Дар'я Лещенко, керуюча партнерка компанії SupportYourApp, Іван Каунов, співзасновник та генеральний директор Buntar Aerospace, Міша Рудомінський, співзасновник компаній Himera та Promin Aerospace, а також Даніїл Лубкін, співзасновник Beholder.
Захоплююча тема: "Ми створили інноваційну екосистему, яка залучає амбітні та талановиті стартапи для спільної реалізації ідей" - Євген Хоменко, керівник відділу дослідження та розробки компанії "Нова пошта", про запуск інноваційної платформи NovaTech.
На зустрічі дискусіювали про те, які фактори є важливими для успішного розвитку бізнесу. Дар'я Лещенко поділилася своїми думками про ключові аспекти, які сприяють процвітанню компаній на різних етапах їхнього розвитку.
Звісно, якщо говорити про те, що головною метою бізнесу є прибуток, то важливо встановлювати цілі щодо доходів. Однак, коли компанія тільки починає свій шлях і отримує багато грантів для підтримки, можна звертати увагу на інші цілі, наприклад, збільшення клієнтської бази", - вважає Дар'я.
Про значення реалістичних цілей та планування: Дарія підкреслила важливість встановлення реалістичних цілей та готовність адаптуватися до змін.
Ми завжди маємо три варіанти сценаріїв: оптимістичний, реалістичний і песимістичний. Ми завжди встановлюємо для себе супер-оптимістичні цілі, але важливо, щоб мотивація людей не ослабла, і щоб ми бачили, що реальність не дуже відрізняється від наших амбіційних планів. Тому іноді краще поставити реалістичні цілі і працювати над їх досягненням.
Данило Любкін, співзасновник Beholder, розповідає про свій підхід до планування, підкреслюючи важливість структурованості у веденні бізнесу та наголошуючи на значенні здорового робочого ритму.
Щотижня і кожен день ми розробляємо плани і аналізуємо виконану роботу, стараючись зберігати здоровий робочий ритм для комфортного почуття. Я хочу зазначити, що з нашим досвідом, якщо ви плануєте залучити капітал, є багато причин для цього, проте важливо відвести достатньо часу на підготовку. Ми прагнемо досягти конкретних результатів і готуємося відкрити наступний раунд фінансування, щоб уникнути викидів, - зауважує Лубкін.
Бій стартапів.
Під кінець заходу організатори провели Startup Battle, де учасники могли представити свій стартап на боксерському рингу у формі спарингу. Це була чудова можливість змагатися зі значущими компаніями або зробити крок до перетворення на таку. Експерти та інвестори виступали у ролі рефері в цих батлах, допомагаючи удосконалювати презентації та стратегії розвитку бізнесу.
Новий формат дав можливість випробувати себе і змагатися за відповіді на важливі питання. Головний приз - 3 тисячі доларів та можливість представити свій стартап на алеї найбільшого та найавторитетнішого в Україні конкурсу IT Arena Startup Competition.
Після жорсткої боротьби титул чемпіона виборов стартап GRAINMOLE. Запуск цього стартапу може вирішити проблему псування зерна під час тривалого зберігання у підлогових складах. Винахідники планують створити систему моніторингу стану зерна на основі його температурних показників.
Ознайомтеся з іншими корисними матеріалами.
Як підготуватись до пітчингу для стартапів, а також як масштабувати сталим компаніям? Ексклюзивне інтерв'ю з Тарасом Джамаловим, генеральним директором компанії Lenovo в Україні.
Щоб привернути інвестора та венчурні фонди, необхідно запустити успішний стартап зі сильною командою. Спеціалісти рекрутингової компанії A-Players нададуть поради від досвідчених CEO, які допоможуть досягти цілей.
"Нас цікавлять люди з різних галузей, які готові спільно розвивати фінтех", - зазначила Марина Кравченко, керівник відділу кадрів у компанії NovaPay.