Яка криптовалюта наступною отримає свій ETF на біржі у США?

  • 26.05.2024 09:15
  • 5 хвилин читання
Яка криптовалюта наступною отримає свій ETF на біржі у США?

Чи з'явиться наступний ETF на Solana? Чотири фахівці з галузі оцінюють його перспективи.

Засновник та генеральний директор BKCM LLC Брайан Келлі вважає, що Solana може стати першою криптовалютою, що отримає свій біржовий фонд (ETF) в США.

"Біткоїн, Ефір та Солана, найімовірніше, утворять велику трійку цього циклу", - додав Келлі.

Джо МакКенн, керівник криптовалютної компанії Asymmetric Finance, вважає, що SOL повинна бути "на кораблі", враховуючи її позицію на ринку. За даними CoinGecko, цього року SOL виріс більш ніж на 68%. З ринковою капіталізацією понад $77 млрд, Solana є п'ятою за розміром криптовалютою.

Децентралізовані фінанси (DeFi) - це новий ринок, який з'явився в криптовалютній галузі.

З’явлення Ethereum ETF через чотири місяці після спотових біткоїн-фондів підбадьорило ринок DeFi. Протягом останніх семи днів Ethereum зросло на 29%, що приблизно в шість разів перевищує показник Біткоїна.

Солана досягла ще більших успіхів завдяки прийняттю мемекоїнів на початку цього року, а також неординарним проєктам, таким як запуск нового смартфону "Chapter 2".

Однак основна цікавинка полягає в тому, що такі великі гравці Фінансового району, як BlackRock, які раніше не вірити в криптовалюту, зараз намагаються перетворити її на доступні та зручні для торгівлі біржові інвестиційні фонди.

Разом з компаніями BlackRock, Van Eck та Fidelity були подані заявки на створення біржових фондів Ethereum ETF. Комісія з цінних паперів і бірж США у четвер затвердила ці продукти.

"Враховуючи інтенсивну роботу розробників, я вважаю, що частка лістингу фонду ETF SOL перевищить 75% цього року і досягне понад 95% у наступному році" - заявив Майкл Кехілл, генеральний директор компанії Doura Labs, в інтерв'ю DL News.

Ф'ючерси на Solana - це контракти на купівлю або продаж майбутнього активу Solana за певною ціною на певну дату. Такі контракти дозволяють трейдерам здійснювати угоди з криптовалютою Solana на майбутнє, використовуючи фінансовий леверидж для збільшення потенційних прибутків.

Нейт Герачі, співзасновник Інституту ETF і президент ETF Store, має песимістичний настрій. Однак його налаштування може змінитися, коли ринок побачить ф'ючерсні контракти на Solana.

Деякий час до того, як було затверджено спотовий біткоїн-ETF, фьючерсні контракти на біткоїн були схвалені для торгівлі на Чиказькій товарній біржі, одній з найбільших бірж деривативів у світі. Те ж саме стосується і Ethereum.

У США не існує ф'ючерсного ETF для Solana. У минулому році токен Solana був визнаний цінним папером в позовах SEC проти Coinbase і Binance. Однак Solana Foundation заперечила це, стверджуючи, що їхній блокчейн є децентралізованим. Питання правового статусу токена може стати перешкодою для затвердження ETF в США.

Обширне законодавство

Звичайно, ETF на базі криптовалют, як правило, продаються малим інвесторам, але також користуються попитом інституційні гравці. Довгий час регулятори ухилялися від відкриття доступу до криптовалютних ETF для малих інвесторів, але зараз ситуація може змінитися через ряд подій, які готують шлях для альткоїн-фондів.

У середу Палата представників Конгресу США прийняла законопроєкт FIT21 - обширний законодавчий акт, який регулює ринки цифрових активів. Законопроєкт ще має бути затверджений Сенатом. Білий дім заявив, що буде співпрацювати з Конгресом у розробці правової бази для цієї галузі.

Чи достатньо цього, щоб зробити Солану реальним претендентом на власний ETF на біржі? Скептики стверджують, що поки що ні. У той же час, лише кілька місяців тому створення Ethereum ETF виглядало як надзвичайно віддалена можливість.

Це може бути вам цікаво:

  • Spot Ethereum ETF (Exchange Traded Fund): вагання переваг і недоліків перед очікуваним затвердженням.
  • В Гонконзі було запущено шість біржових фондів (ETF) з криптовалютами.
  • Багато трейдерів були розчаровані тим, що довгоочікуваний ф’ючерсний ETF на Ethereum не виправдав їхніх очікувань.

За інформацією з сайту dlnews.com