Які країни надають спеціальні візи для стартапів, технічних спеціалістів та обдарованих осіб?

  • 21.05.2024 07:03
  • 17 хвилин читання
Які країни надають спеціальні візи для стартапів, технічних спеціалістів та обдарованих осіб?

Сьогодні багато країн з усього світу залучають кваліфікованих експертів та стартапи, надаючи їм вигідні умови для переїзду, включаючи спеціальні візи. У цій статті ми розглянемо декілька цікавих варіантів.

Нещодавно стало відомо, що Греція вирішила введення двох нових типів віз: для технічних спеціалістів (Tech Visa) і для талантів (Talent Visa), з метою привернення висококваліфікованих фахівців до країни. Ці візи надають іммігрантам доступ до ринку праці та спрямовані на перетворення Греції на важливий світовий академічний, дослідницький та інвестиційний центр.

Віза TalentVisa та TechVisa відкриває можливості для працевлаштування в Греції для випускників з країн поза Європейським союзом, які отримали освіту в провідних університетах світу, а також для висококваліфікованих підприємливих фахівців.

Проте не лише Греція має у своєму арсеналі спеціальні програми для іноземців, так що ми вирішили детальніше розглянути це питання.

Візова програма для стартапів доступна в Канаді, Дубаї та Ірландії.

Ці країни пропонують легку процедуру отримання візи, низькі інвестиційні вимоги, а також такі переваги, як фінансування та підтримка. Вони визначаються як центри, де потенційні інноватори можуть реалізувати свої перспективні ідеї в життя.

Визнавши можливості залучення іноземних перспективних підприємців, Канада, Дубаї та Ірландія запропонували різні мотиваційні програми.

  1. Програма візової підтримки для стартапів в Канаді.

У 2013 році Канада запустила свою візову програму для стартапів, яка є унікальною і не має аналогів у світі. Ця програма об'єднує підприємців-іммігрантів з досвідченими організаціями приватного сектору, які володіють навичками роботи зі стартапами.

Переваги програми отримання візи в Канаду:

  • Апліканти можуть розраховувати, що за відповідності вимогам, вони отримають сильну рекламну підтримку.
  • Для подачі заявки не потрібна мінімальна сума інвестицій.
  • Канада має різноманітну та яскраву екосистему для стартапів, що включає велику кількість інкубаторів, коворкінгів, акселераторів та конкурсів. Ці ініціативи об'єднують та підтримують підприємців, допомагаючи їм знаходити інвесторів, менторів, клієнтів та партнерів.

Цікава тема: Заробітна плата в Європі - які зарплати запропоновані в різних країнах.

  1. Програма візової підтримки для стартапів у Дубаї.

У 2017 році в Дубаї була запущена програма Start-up Visa, що є частиною ініціативи Dubai Future Foundation, спрямованої на стимулювання культури трансформації та інновацій у місті.

Переваги програми стартап-візи Дубая для іноземних підприємців полягають в ...

  • В місті не буде вимагатись наявність мінімального доходу для стартапів.
  • Підприємцям відкривається можливість скористатися програмами фінансування та підтримки, такими як Dubai Future Accelerators, Dubai Start-up Hub, Dubai SME та Інноваційний фонд Мохаммеда бін Рашида.
  • Відсутність оподаткування прибутку, корпоративних податків та податку на зростання капіталу.

Ми раніше також проводили порівняння податків в Україні та ЄС.

  1. Програма віз для стартапів в Ірландії.

У 2012 році Ірландія запустила програму для початківців-підприємців (STEP) з метою привернення стартапів з великим потенціалом, які можуть створити робочі місця та сприяти розвитку ірландської економіки.

Переваги програми отримання візи Ірландії:

  • Для стартапів обов'язковою є мінімальна сума інвестицій у розмірі 50 000 євро.
  • Не обов'язково створювати певну кількість робочих місць для свого стартапу.
  • Ірландія має сприятливу та співпрацюючу екосистему для стартапів, що включає в себе різноманітні організації, програми та заходи, спрямовані на допомогу підприємцям у встановленні зв'язків з менторами, клієнтами, інвесторами та партнерами.

Праця в галузі технологій: шість країн, які надають візи для кваліфікованих іноземних випускників.

У широкому звіті американської консалтингової компанії Korn Ferry, що охоплює країни світу, зазначається, що понад 85 мільйонів робочих місць в світі залишаться невакантними через дефіцит талантів на ринку праці. До 2030 року у галузі технологій, медіа та комунікацій буде відсутніми понад чотири мільйони працівників, що спричинить втрату майже $5 мільярдів доходів.

У той час, коли багато країн розробляють стратегії подолання дефіциту талановитої робочої сили, деякі з них включають в себе створення нових візових програм для кваліфікованих випускників із-за кордону.

Якщо у вас є необхідні знання, кваліфікація та досвід, існують країни, які радо приймуть вас і сприятимуть вашому прибуттю на їхню територію.

Канада - країна у Північній Америці, що межує з США на південному заході. Її територія розкинута на дев'яти мільйонах квадратних кілометрів, що робить її другою за величиною країною у світі після Росії. Головне місто - Оттава, а найбільше місто - Торонто. Канада має розвинену економіку, добре освічене населення та високий рівень життя.

Так, ця країна є привабливою не лише для стартапів, а й для молодих амбітних фахівців. Вона займає одне з провідних місць у сфері технологій, де можна знайти роботу. Віза Global Talent Stream була введена в рамках Програми тимчасової іноземної робочої сили з метою вирішення проблеми короткострокового дефіциту робочої сили у галузі технологій і розділяється на категорії A та B.

Успішні кандидати можуть заробляти понад 80 000 канадських доларів на рік у першій категорії, тоді як категорія B - це можливість працевлаштування за професіями зі списку Глобального списку професій талантів.

Основний етап процесу подання заявки виконується вашим потенційним роботодавцем, що має отримати дозвіл від уряду на залучення іноземної робочої сили після того, як доведе реальну потребу в іноземних працівниках для вакансій.

Після отримання затвердження ви можете використовувати копію листа-підтвердження для подання заявки на отримання дозволу на роботу через IRCC (Імміграція, біженці та громадянство Канади) і отримати ваш дозвіл протягом двох тижнів.

Популярне читання: Де в Європі знаходяться найбільш щасливі співробітники офісу та на якому місці знаходяться українці - рейтинг.

Німеччина - країна в Центральній Європі, яка має багату історію, культуру і економіку. Німеччина є однією з найбільших та найвпливовіших країн у Європі. Її столиця - Берлін, а мова - німецька. Німеччина відома своєю автомобілебудівною та технологічною промисловістю, а також своєю архітектурою і кухнею. Кожен рік вона приваблює туристів своїми замками, музеями та фестивалями. Німеччина також відома своєю гостинністю та відомими традиціями, які передаються з покоління в покоління.

Одним з найвідоміших центрів інновацій в Європі є Німеччина, яка зараз запропонувала робочу візу для ІТ-спеціалістів з трьома роками досвіду роботи в цій галузі за останні сім років. Для отримання візи вам потрібно мати:

  • У вас є пропозиція щодо роботи в галузі ІТ в Німеччині?
  • Ви повинні підтвердити, що у вас є не менше трьох років досвіду роботи в даній галузі за останні сім років, а також він відповідає вашій кваліфікації для вакансії, на яку ви претендуєте.
  • Ви можете підтвердити свої теоретичні знання, необхідні для цієї роботи, через навчальні курси та іспити.
  • Можлива робота в Німеччині передбачає щорічну заробітну плату брутто не менше ніж 50 760 євро (станом на 2022 рік).
  • Повинні мати володіння німецькою мовою на рівні не нижче B1 згідно зі загальноєвропейськими рекомендаціями з мовної освіти (CEFR). У деяких випадках вам може не знадобитися підтвердження вашого рівня володіння мовою, якщо німецька не є мовою, якою ви спілкуєтеся на роботі.

Португалія - держава в Європі, розташована на південному заході континенту. Головне місто - Лісабон. Португалія має доступ до Атлантичного океану. Країна славиться багатою історією, культурою, архітектурою та гастрономією. Португалія також відома своїми гарними пляжами та виноробством.

Ця країна швидко набуває популярності серед стартапів, які хочуть розпочати свій бізнес в Європі, а також серед молодих фахівців. З цієї причини уряд спростив набір іноземних талантів за допомогою програми Tech Visa, яка доступна для громадян країн, що не належать до Європейського Союзу, віком від 18 років і з відповідною кваліфікацією.

Кандидати також повинні відповідати наступним вимогам:

  • Не мати статусу постійного резидента Шенгенської зони.
  • відсутність судимостей;
  • не маючи невиконаних фіскальних зобов'язань;
  • мати ступінь бакалавра або еквівалентний рівень освіти;
  • Мати не менше п'яти років досвіду роботи на спеціалізованих технічних посадах.
  • Володіти англійською, португальською, іспанською або французькою мовами.

Після отримання трудової угоди від компанії, ви можете подати її разом з іншими необхідними документами для отримання посвідки на тимчасове проживання.

Переклад: Британія

Програма Global Talent Visa дозволяє вам працювати у цій країні, якщо вас вважають лідером або маєте потенціал стати лідером у галузі академії або досліджень, мистецтві та культурі або цифрових технологій. Починаючи процес подачі заявки, вам необхідно отримати схвалення на сайті GOV.UK як технічного експерта з "винятковим потенціалом" або "винятковим талантом", що буде оцінюватися офіційним органом схвалення для експертів у галузі цифрових технологій - Tech Nation, призначеним Міністерством внутрішніх справ.

Після підтвердження ви можете подати заявку на отримання візи, і вам не потрібно мати пропозицію роботи для її отримання. Ви можете працювати за цією візою до п'яти років і продовжувати її стільки разів, скільки захочете, з можливістю згодом оселитися в Великій Британії на постійне місце проживання.

Нова Зеландія - дивовижна країна, розташована на островах у Південному Тихому океані. Вона відома своєю надзвичайною природою, унікальними рослинами і тваринами, а також гостинними жителями. Нова Зеландія також відома своєю культурою та традиціями, які привертають до себе туристів з усього світу.

Останнє галузеве дослідження підтвердило, що в Новій Зеландії є великий попит на розробників програмного забезпечення, а також на аналітиків даних та експертів з кібербезпеки. Крім того, великими фахівцями є спеціалісти з хмарних середовищ, такі як Azure та AWS.

Акредитована робоча віза (AEWV) замінила візу для кваліфікованих мігрантів і дозволяє кваліфікованим працівникам працювати на конкретному новозеландському роботодавцеві, який має акредитацію від Імміграційної служби країни.

Для подання заяви необхідно мати пропозицію про роботу і відповідати конкретним вимогам щодо навичок, досвіду та стану здоров'я.

Також варто прочитати: Топ-10 найкращих країн для розведення бізнесу.

Сінгапур - це держава у південно-східній Азії. Головним містом є Сінгапур. Країна займає архіпелаг між Малайзією і Індонезією в Південнокитайському морі. Сінгапур відомий своїм високим рівнем життя, сучасними будівлями і зеленими парками.

У Сінгапурі є представлені представництва 80 з 100 найкращих технологічних компаній у світі, що робить його оптимальним вибором для пошуку роботи в сфері технологій.

Віза Tech.Pass надає можливість відомим технологічним підприємцям, лідерам або технічним експертам з усього світу приїхати до Сінгапуру і впроваджувати передові та революційні інновації.

Для того щоб мати можливість отримати візу, апліканти повинні відповідати будь-колики двом з наступних умов:

  • мати стабільний щомісячний дохід у розмірі не менше 22 500 сінгапурських доларів (близько $16 600) протягом останнього року або його еквівалент в іноземній валюті. Цей дохід повинен надходити від одного роботодавця. Кандидати або власники бізнесу з іншими джерелами доходу можуть бути розглянуті індивідуально.
  • мати не менше п'яти років досвіду роботи на керівній посаді в технологічній компанії з оціненою ринковою капіталізацією не менше $500 млн або залученим фінансуванням не менше $30 млн, наприклад, з важливим внеском у проєктування, розробку та впровадження технологічного продукту.
  • Для цієї посади потрібно мати як мінімум п'ять років досвіду у керівній посаді при розробці технологічного продукту, який має щомісяця не менше 100 000 активних користувачів або щорічний дохід не менше $100 млн.

Що ще варто згадати про візові програми?

  1. Сполучені Штати Америки: програма віз H-1B та віза O-1;
  2. Європейський Союз впроваджує програму під назвою "Блакитна карта ЄС".
  3. Австралія: візи підкласів 189 та 190;
  4. Японія введе спеціальну візу для кваліфікованих працівників.
  5. Ізраїль: робоча віза типу В-1 та віза HIT.

Ми раніше говорили про першу роботу відомих мільярдерів: як вони починали свій шлях до успіху, найбагатші люди світу.

Ознайомтеся з іншими відомими матеріалами.

Рейтинг щастя на 2024 рік: на якому місці знаходиться Україна серед інших країн світу?

Робота за кордоном: чи можна зарахувати робочі дні за кордоном до стажу в Україні?

Отримати грант від програми "єРобота для ветеранів" можна шляхом звернення до Дії.

Додаткові ресурси studyinternational.com, linkedin.com, mwdn.com.