Ймовірно, Сатоші Накамото міг бути українцем.

  • 01.04.2024 06:15
  • 2 хвилини читання
Ймовірно, Сатоші Накамото міг бути українцем.

У розпорядженні редакції журналу "Біткоїн Магазин Україна" виявився унікальний Білий Папір про Біткоїн, написаний українською мовою. Цей документ був переданий виданню одним з розробників Bitcoin Core, який залишився невідомим.

Згідно з висловленням розробника, цю версію Білого Паперу було опубліковано на день раніше, ніж англомовну версію - 30 жовтня 2008 року - і підписано як "Сашко Накамотенко".

Схоже, що під час перекладу було прийнято рішення змінити ім'я та прізвище, щоб не підкреслювати походження автора Біткойна з України; а також для підвищення конфіденційності, розповсюдити основний документ Біткойна англійською мовою, яка є найпоширенішою в світі.

Щодо змісту White Paper, в українській версії виявляється деяка відмінність від всім відомого 9-сторінкового документа - вона має 10-ту сторінку. Тут, Сашко Накамотенко зізнається, що перед створенням Genesis-блоку провів консультації з Національним банком України. Втім, представникам українського регулятора не сподобалася назва криптовалюти, НБУ настоювали на «Ukrcoin». У зв'язку з відсутністю консенсусу, українська сторона відійшла від цього проєкту, вирішивши розвивати свій власний - е-гривню.

Редакція Bitcoin Magazine Україна вітає всіх з 1 квітня - Днем сміху. Бажаємо вам чудового настрою і відповідально заявляємо, що ця історія є жартом.