Індекс бажання та страху незабаром буде підвищуватися разом із курсом BTC.

  • 14.02.2024 11:01
  • 3 хвилини читання
Індекс бажання та страху незабаром буде підвищуватися разом із курсом BTC.

У зв'язку з підвищенням курсу біткоїна понад 50 000 доларів США, індекс жадібності та страху досяг рівня 74 бали (позначений як «жадібність»). Інформацію про це надає сервіс Alternative Me.

Останнім показником індексу жадібності та страху є дані від Alternative Me.

Протягом останнього року ціна біткоїна зросла майже удвічі. За цей час вартість однієї монети зросла з $21 000 до понад $50 000. На 14 лютого поточний курс біткоїна складає $51 200.

Про індекс Страху та Жаді Fear & Greed Index, або Індекс Страху та Жаді, є метрикою, що використовується для вимірювання настроїв та емоцій на фінансових ринках. Цей індекс розроблений для оцінки ступеня паніки та ейфорії серед інвесторів. Індекс Fear & Greed враховує різні показники, такі як волатильність, обсяги торгівлі та фондові індикатори, щоб отримати загальний огляд стану ринку. Він складається з семи компонентів, які відображають різні аспекти емоційних реакцій інвесторів: показник натиску, показник глобального стану ринку, показник волатильності, показник довершеності, показник тренду ринку, показник паніки та показник громадської думки. Залежно від значень цих компонентів, індекс Fear & Greed може набувати значення від 0 до 100. Значення нижче 50 вказують на страх та пасивність серед інвесторів, тоді як значення вище 50 свідчать про жадібність та активність. Великі зміни в значеннях індексу можуть бути ознакою небалансу на ринку та можуть вплинути на прийняття рішення щодо інвестицій. Індекс Fear & Greed є корисним інструментом для трейдерів та інвесторів, які вважають емоції та психологію ринку важливими факторами при прийнятті торгових рішень. Враховуючи настрої ринку, вони можуть адаптувати свою стратегію та бути більш успішними у своїх операціях на фінансовому ринку.

Індекс Fear & Greed Index вивчає ентузіазм учасників ринку щодо біткоїна. Коли біткоїн досяг історичного максимуму вартості (у листопаді 2021 року $69 000), показник індексу становив 79 балів із 100, що свідчить про «екстремальну жадібність».

"Якщо інвестори стають надто жадібними, це вказує на те, що ринку наступає період корекції", - відзначають аналітики.

Отже, згідно зі спостереженнями, досвідчені трейдери вважають за краще придбати, коли індекс показує найбільший страх, і стають обережнішими, коли жадібність зростає.

Попередні дані

Через кілька днів після важливого рішення Американської комісії з цінних паперів і бірж (SEC) про затвердження спотового біткоїн-ЕТФ, індекс жадібності та страху впав до «нейтрального» рівня. Незважаючи на прогнози багатьох аналітиків, курс біткоїна тоді опустився нижче за $40 000.